Abiznis

Reagovanje CEDIS-a na tekst „Ruka pomoći stigla do hrama SPC u dalekoj Argentini“

Kome smeta obnova vjerskih objekata?

Crnogorski elektrodistributivni sistem (CEDIS) reagovao je na tekst „Ruka pomoći stigla do hrama SPC u dalekoj Argentini“, koji je Pobjeda objavila juče.

Kome smeta obnova vjerskih objekata? Foto: Pobjeda
Portal AnalitikaIzvor

U reagovanju su istakli da CEDIS od 2017. godine, donošenjem Pravilnika za dodjelu sponzorstava, donacija, pomoći i stipendija, usvaja društveno odgovorno poslovanje kao strateški okvir za upravljanje kompanijom.

- Upravo taj pravilnik predstavlja ključni dokument na kojem se temelji naša strategija društvene odgovornosti. CEDIS isključivo u skladu sa Pravilnikom ostvaruje svoje ciljeve, doprinoseći razvoju društvene zajednice - piše u reagovanju. 

Ruka pomoći stigla do hrama SPC u dalekoj Argentini
22
Ruka pomoći stigla do hrama SPC u dalekoj Argentini
12.06.2024 07:14

Ističu da je, kao društveno odgovorna kompanija, CEDIS u prethodnom periodu donirao i pomogao brojnim institucijama i ustanovama u državi, uključujući škole, vrtiće, fakultete, zdravstvene ustanove, kao i sportske klubove i nacionalne saveze. Naveli su neke od brojnih donacija koje su dobili Vaterpolo i plivački savez Crne Gore, Šahovski savez Crne Gore, Paraolimpijski komitet Crne Gore, Elektrotehnički fakultet, Univerzitet Crne Gore, Klinički centar Crne Gore...

- Iako su u pitanju donacije vrednije od onih koje pominjete, nijeste našli za shodno da ih pomenete jer je očito da se informacije nijesu uklapale u svrhu tekstova koje ste pripremali a koja, jasno je, nije informisanje građana i javni interes.

U reagovanju CEDIS-a se dalje, između ostalog, navodi da je Pobjeda ovim tekstom pokušala da kompromituje kompaniju i da se politički obračuna sa Demokratama, čiji je član Vladimir Čađenović, koji je donedavno bio izvršni direktor CEDIS-a, a sada je član Upravnog odbora:

- Fokusiranje na pomoć crkvenim ustanovama pokazuje namjeru, a to je pokušaj kompromitacije kompanije i politički pritisak/obračun vaših nalogodavaca sa partijom, čiji funkcioner je bio direktor CEDIS-a, a sada je predsjednik Odbora direktora.

Najprije, prije nego objavite tekst ovakve ili slične sadržine, trebalo bi prije utrkivanja da ostvarite zacrtanu, a svima jasnu namjeru, budete informisani ako ne naučeni, da Crna Gora ne posjeduje znatan broj očuvanih kulturnih spomenika, te da hramovi, crkve i ostali vjerski objekti predstavljaju veoma vrijedno i dragocjeno kulturno–istorijsko nasljeđe naše zemlje.

Dakle, gospodo, kome smeta obnova istih?

Pored navedenog, interesovanje za ove kulturne građevine sve više raste, što potvrđuju i brojne posjete. Vjerski objekti na području Crne Gore odigrali su značajnu ulogu u očuvanju i njegovanju našeg nacionalnog identiteta i kulture.

Projekti koje sprovodimo kroz društveno odgovorno poslovanje su uvijek bili dostupni medijima, ali i priznati i prepoznati, čemu svjedoče priznanja Unije poslodavaca i Privredne komore Crne Gore, sa čime ste, takođe, upoznati.

Nažalost, odgovor na pitanja koji nijeste dobili do kraja jučerašnjeg radnog dana nije bio namjeran, već je bio u pripremi. Takođe, u zahtjevu koji ste poslali nije naznačen rok za odgovor, a predmet pitanja nijesu bili dnevni događaji.

Pošto je naš cilj da radimo u interesu građana, prepuštamo političke bitke tamo gdje im je mjesto – parlamentu i javnoj sceni, a Crnogorski elektrodistributivni sistem će nastaviti sa transparentnim radom, te biti u potpunosti otvoren prema svim medijima - zaključuje se u reagovanju CEDIS-a.

Portal Analitika