''Mi znamo vrlo dobro da je digitalna transformacija jedan od glavnih prioriteta EU. Upravo jačanje kapaciteta na području novih digitalnih tehnologija, predstavlja kontinuirani proces koji je već dugo trajao i na čemu se intenzivno radilo svih ovih godina. Međutim dolaskom nove vlasti i tu je došlo do zastoja kao i na drugim poljima od životnog značaja za građane i državu'' poručili su oni.
Ukazali su na to da Crna Gora po prvi put, od kako je razvoj informacionog društva u fokusu prioriteta rada prethodnih vlada, nema svoj strateški dokument, a kako su kazali, to datira od sada davne 2003. godine.
''Danas kada se ni ne nazire kada će početi digitalna transformacija, situacija navodi na samo jednu konstataciju, digitalna budućnost Crne Gore je dovedena u pitanje. I to je jedan od razloga zbog kojih su samo vanredni parlamentarni izbori i promjena vlasti jedini preduslov daljeg nastavka digitalne transformacije, ali i generalno napretka i razvoja Crne Gore'' zaključili su iz Komisije za inovacije DPS-a.