Dodao je da je obaviješteno Ministarstvo vanjskih poslova.
- Nadam se da će reagovati profesionalno. O postupku državnih organa Srbije nećemo sada. Biće prilike narednih dana - poručio je Konjević.
Vuksanović-Stanković doživjela je neprijatnosti i veliki stres prošle sedmice na beogradskom aerodromu gdje su je podvrgnuli detaljnom pretresu i, uprkos tome što je imala diplomatski pasoš, zadržali duže od sat.
Vuksanović-Stanković je krenula u privatnu posjetu Beogradu, a na Aerodrom „Nikola Tesla“ sletjela je oko osam sati.
Poslanica crnogorskog parlamenta u Srbiju je ušla sa ličnom kartom, a policija je pod izgovorom dodatnih provjera zahtijevala da pretrese njen kofer, torbu, novčanik i potom i nju „od glave do pete“.
Nakon detaljnog pretresa naloženo joj je da pređe u drugu prostoriju, gdje je sat čekala da joj dopušte da izađe, poslije, kako su joj kazali, dodatnih pretraga.
Konjević je ranije za Pobjedu objasnio da je Vuksanović-Stanković sprovedena u posebnu prostoriju.
- Kada su zahtijevali od nje da otvori torbu sa ličnim prtljagom, legitimisala im se da je poslanica crnogorskog parlamenta. U ličnom prtljagu našli su njen diplomatski pasoš, ali su je, bez obzira na sve te okolnosti, zadržali – objasnio je Konjević, ističući da njegova koleginica nije koristila diplomatski pasoš za ulazak u Srbiju.
Prema njegovim riječima, to što je Vuksanović-Stanković doživjela na beogradskom aerodromu jedna je izuzetno neprijatna situacija.
Iz Ministarstva vanjskih poslova (MVP) rekli su da će pribaviti informacije o razlozima zadržavanja Vuksanović Stanković.
Prošle sedmice rekli su, kada jeVuksanović Stanković doživjela neprijatnost, da se nije obraćala Ambasadi Crne Gore u Beogradu, kao ni MVP-u, stoga joj diplomatsko-konzularna zaštita u tom trenutku nije mogla biti pružena.
Crnogorska skupština 17. juna usvojila je Rezoluciju o Srebrenici poslije čega je iz Srbije organizovana hajka na našu zemlju, poslanike koji su glasali za Rezoluciju, Vladu i Skupštinu Crne Gore, premijera Zdravka Krivokapića i prvog čovjeka parlamenta Aleksu Bečića. Za Rezoluciju je glasalo 55 poslanika, 19 je bilo protiv i sedam uzdržano.
Ministar unutrašnjih poslova Srbije Aleksandar Vulin sjutradan je poručio da bi poslanicima koji su glasali za Rezoluciju trebalo zabraniti ulazak u Srbiju i najavio da će to i zvanično tražiti.
- Neka svoje porodice dobro raspoređene po Beogradu, viđaju u Crnoj Gori – saopštio je Vulin.