Dokumentaciju su dostavile nevladine organizacije: Centar za monitoring, Centar za demokratsku tranziciju, „Građanska akcija“ Budva, Savez slijepih Crne Gore i Centar za političku edukaciju. Nije bilo prijava nakon isteka roka za predaju dokumentacije.
Odbor je posljednju sjednicu održao 27. maja, kada je ponovo raspisao javni poziv za izbor dva pridružena člana iz akademske zajednice – univerziteta. Rok za prijavu kandidata je sedam dana od raspisivanja javnog poziva. Uz prijavu kandidati su obavezni da dostave dokumentaciju koja dokazuje da su u prethodne tri godine aktivno djelovali u vezi sa predmetom rada Odbora, dali doprinos prethodnim izbornim reformama i u oblastima rada Odbora ostvarili javnu prepoznatljivost.
Pridruženi članovi iz nevladinog sektora u Odboru koji je radio u prošlom sazivu bili su predstavnici Centra za demokratsku tranziciju, Građanske alijanse i MANS-a, dok su akademsku zajednicu predstavljali prof. Đorđije Blažić i Boris Bastijančić.
Raonić: Bojkot nije rješenje
Odbor za izbornu reformu sada radi bez članova iz DPS-a, jer ta partija za sada ne učestvuje u skupštinskim, niti u zasjedanjima radnih tijela. Predsjednik Građanske alijanse, Boris Raonić, koji je bio pridruženi član Odbora u prošlom sazivu, kaže da bojkot nije rješenje.
"Kao i u prošlom sazivu Skupštine, tako i u ovom, ne smatram da je bojkot rješenje za bilo koji problem. Nama, kao društvu, treba dijalog i to ne samo u Odboru za izbornu reformu ili za postizanje dogovora oko pravosudnih reformi i imenovanja, već i o brojnim drugim pitanjima", kazao je Raonić.
Prema njegovim riječima, raduje najavljena namjera predsjednika Skupštine Alekse Bečića da inicira dijalog.
"Nadam se skorom početku i iskrenom pristupu svih strana. U tom smislu, DPS bi morao da pošalje signal da je spreman na ovaj blagotvorni proces, a prisustvo sjednicama Odbora bi bilo pravi način za to", dodao je Raonić.