Donedavno je taj telefon mogao da se kupi na pijaci za 500 dinara, ali danas, ukoliko posjedujete taj model tipa RH 15, i ako je proizveden u Bohumu u Nemačkoj, možete praktično sami da odredite sumu, a albanski trgovci poslaće emisara do vas da ga otkupe. "Riječ je o Albancima iz Prizrena. Navodno, postoji greška u softveru, odnosno ostavljeno je mjesto u memoriji telefona, i tu se dodaje dio softvera koji presreće bankovne transakcije. Kada se pročitaju brojevi bankovnog računa i pinovi, onda se pristupa realizaciji. Bankovna kartica sa čipom, koja je povezana kablom za mobilni telefon, ubacuje se u bankomat sa novcem i kucaju se broj računa i pin kod, i na taj način izvlači se novac", kaže jedan od ilegalnih prodavaca u Pomoravlju.
On se hvali da je albanskim kupcima već prodao više desetina mobilnih telefona, ali ne po pomenutim maksimalnim cijenama. Kada se postigne dogovor o cijeni telefona, Albanci šalju svog čoveka s novcem koji otkupljuje robu. "Ranije su te telefone ljudi donosili na popravku, a u poslednjih godinu dana ih nema. Mnogi traže da kupe te modele, ali mi ih nemamo u radnjama. Ipak, mislim da su te priče o basnoslovnim sumama bajke. Sva roba se, navodno, otkupljuje za tržište Makedonije, a koristi se za rulet aparate ili transfer novca iz bankomata", objašnjava jedan od najveći prodavaca mobilnih telefona u Pomoravlju, Goran Obrenović.
Na sajtovima za prodaju mobilnih telefona mogu se naći informacije da "nokija 1100“, tip RH 15, dostiže cenu od više hiljada eura prilikom prodaje krajnjem kupcu. Veliki broj oglasa za kupovinu i prodaju tih telefona svedoči da tržište postoji i da se trgovina obavlja, zaključuju "Novosti".