Takvu odluku, mora da potvrdi i Savjet za odbranu i bezbjednost i odbranu, a u skladu sa članom 130 Ustava.Savjet za odbranu i bezbjednost nije razriješio generala Lazarevića na prethodnoj sjednici, niti je imenovao novog načelnika generalštaba.
Na prethodnoj sjednici Savjeta za odbranu i bezbjednost, kojom je predsjedavao predsjednik države Jakov Milatović, Lazarević nije smijenjen, jer se tome protivio upravo Milatović.
Ministar odbrane je predložio da Savjet razriješi Lazarevića, ali prijedlog nije prošao jer je Milatović, kako nezvanično saznajemo tražio od Krapovića konkreten razloge zašto bi Lazarević bio smijenjen. Kako Krapović, osim navodne priče o podmlađivanju kadra, nije ponudio razloge za njegovu smjenu, Milatović je predlog odbio.
Pobjedin izvor, objasnio je da je odluka da se razriješi Lazarević problematična, jer ne postoji odluka o prekidu njegove službe. Takođe, nije imenovan ni novi načelnik generalštaba, pa odlukom Krapovića, vojska je od danas bez komandanta.
Na Milatoviću je sada da sazove novu, hitnu sjednicu Savjeta, na kojoj bi bio imenovan novi komandant vojske.
Prema pisanju više crnogorskih medija, ministar planira da na mjesto načelnika Generalštaba dovede pukovnika Miodraga Vuksanovića, nacionalnog predstavnika Crne Gore pri NATO Savezničkoj komandi u Monsu.
Krapović je, u intervjuu Pobjedi kazao da njegov prijedlog za razrješenje NGŠ potkrepljuje i činjenica da je trenutni načelnik Generalštaba VCG, brigadni general Zoran Lazarević, već ispunio uslove za prestanak službe u Vojsci koji su propisani članom 145 stav 1 tačka 15 Zakona o Vojsci Crne Gore, a u vezi sa članom 203 ovog zakona.
On je, tvrdi Krapović, te uslove ispunio i prije mog stupanja na dužnost ministra.
-Iz tog razloga predložio sam njegovo razrješenje iako je nesporna činjenica da je brigadni general Lazarević, shodno odobrenju tadašnjeg rukovodioca radom Ministarstva odbrane Filipa Adžića, i dalje u službi u Vojsci, a nakon sticanja uslova za prestanak službe propisanih Zakonom o Vojsci Crne Gore kojima je propisano da profesionalnom vojnom licu prestaje služba u Vojsci ispunjenjem uslova iz člana 203 ovog zakona - naveo je Krapović.
Dodao je i da je navedenim članom zakona u stavu 1 alineja 1 propisano da „oficiru i oficiru po ugovoru, podoficiru i podoficiru po ugovoru služba u Vojsci traje do navršenih 35 godina staža osiguranja u efektivnom trajanju i navršenih 55 godina života“, dok je stavom 3 istog člana propisano da licu iz stava 1 ovog člana, služba u Vojsci može trajati najduže do 40 godina staža osiguranja i navršenih 55 godina života.
-Istim članom, u stavu 4 propisano je da, izuzetno od stava 1 i 3 ovog člana, kada to potrebe službe zahtijevaju, ministar može, na prijedlog načelnika Generalštaba, odnosno rukovodećeg lica u Ministarstvu, profesionalnom vojnom licu produžiti vrijeme trajanja službe u Vojsci, a najduže do dvije godine. Ne vidim ništa sporno u svojoj odluci, iz gore navedenih razloga, a sve sa ciljem unapređenja i poboljšanja efikasnosti rada sistema odbrane u cjelini - istakao je Krapović.