Pobjedama Juventusa i Aston vile, večeras je počela Liga šampiona - pri čemu je riječ o prvoj sezoni u novom formatu.

Krenula LŠ: Adžić sa klupe ispratio laganu pobjedu Juvea, Vila odlična u Švajcarskoj Foto: ANSA

Juventus je u Torinu bio ubjedljiv protiv PSV Ajndhovena - 3:1 (2:0).

Mrežu holandskog tima u 21. minutu, nakon asistencije Gonzalesa, pogodio je Jildiz, koji je time postao najmlađi strijelac Juvea u istoriji Lige šampiona. U finišu prvog dijela pogodio je i Mekeni, a u 52. minutu i Gonzales. Na samom kraju susreta, u trećem minutu nadoknade, Saibari je ublažio poraz PSV-a.

Naš Vasilije Adžić večeras je bio na klupi 'stare dame'.

Izvrsnu partiju pružila je na otvaranju prvog kola i Aston vila, i to na gostovanju Jang bojsu. U Švajcarskoj je bilo 0:3 (0:2).

Za klub iz Birmingema pogađali su Tilemans, Remzi i Onana, pri čemu su im poništena još dva pogotka - prvo Votkinsu, pa Duranu.

Juventus - PSV 3:1

Jang bojs - Aston vila 0:3

Bajern - Dinamo Zagreb (21:00)

Sporting - Lil (21:00)

Milan - Liverpul (21:00)

Real Madrid - Štutgart (21:00)