U okviru manifestacije “Dani crnogorskog parlamentarizma”, a povodom Evropskog dana jezika, Krivokapić je dodao da je rušenje simbola, himne i jezika „rušenje građanske Crne Gore”.
- To nažalost pokazuje da poražene vojske koračaju istom linijom kretanja. Nijesu prihvatili da naprave zaokret ka svojoj domovini, već se još bore pod nekom drugom zastavom, a Crnu Goru hoće pod zastavu koja je stigla i do Haga, naveo je Krivokapić.
On je kazao da je uvjeren da opozicija neće dobiti na izborima ni 30 odsto glasova, „a kamoli većinu za bilo kakvo pokretanja izmjena Ustava u dijelu identitetskih pitanja“.
Iako je ovaj dan prevashodno bio posvećen evropskim jezicima, novinari su iskoristili priliku da upitaju Krivokapića šta misli o sudbini KAP-a, koji je dodao da o efikasnosti nadležnih dovoljno govori činjenica da „osam mjeseci Vlada nije ispunila zaključke Skupštine Crne Gore”.
Predsjednik Skupštine je povodom Evropskog dana jezika istakao da ga raduje što je crnogorski jezik, napokon, dobio državno ime, te da je „narod znao da ga zbori, a politička elita kasnila po neki vijek, za onim što je bilo već iskazano kao govor svih u Crnoj Gori”.
- Evropa želi da svako čuva svoj jezik, da ga obogaćuje i oplemenjuje. Zadovoljstvo mi je da su danas tu oni koji su se borili za naš jezik. Naša obaveza je da ga čuvamo i unaprjeđujemo, istakao je Krivokapić, dodavši da naša djeca imaju istorijsku prednost za XXI vijek.
- Jedino naša djeca uče jezike svih južnoslovenskih naroda. Jedino oni čitaju hrvatske, bošnjačke, slovenačke, albanske, srpske autore, akcentovao je Krivokapić.
Književnik Milorad Popović je istakao da je ustavno definisanje crnogorskog jezika „jedno od najvećih postignuća za demokratsku emancipaciju i građansku suštinu”.
- Crnogorski jezik, iako mali, ima bogato nasljeđe. Njegovo bogatstvo je nešto čime bi se teško mogli dičiti i mnogi napredni civilizacijski narodi u Evropi. Time je ostvaren san crnogorskih intelektualaca XX vijeka, kazao je lingvista Adnan Čirgić.