- I sve je jasno, nema nikakve dileme da ćemo dobiti nove kanditate na predsjedničkim izborima i u ime DPS-a to sam sasvim siguran", poručio je Krivokapić.
On je komentarišući predstojeće izbore rekao da je od početka zagovarao stav da se postigne dogovor vlasti i opozicije oko vremena njihovog održavanja, prenosi CdM.
"Osnovno polazište je da je država Crna Gora u ekonomskoj krizi i da od jeseni počinju pregovori. Zato je motivacija vladajuće koalicije da to bude zajedno, da budu parlamentarni, izbori u tri opštine i predsjednički, da bi sa mandatom, ko ga god dobije mogao da pregovara i brine o životima građana", kaže Krivokapić.
Predsjednik Parlamenta je istakao da je na tu temu razgovaro i sa opozicijom.
"Opozicija insistira na tome da predsjednički izbori budu zajedno sa parlamentarnim mislim da je to dobro mjesto dogovora i da ko pobjedi ima mandat građana da rješava ključne probleme", poručio je Krivokapić.
On nije direktno odgovorio na pitanje da li će SDP samostalno izaći na izbore.
"Znate stav SDP-a oko EPCG i KAP-a drugih suštinskih stvari to je predmet za razgovore sa sadašnjim koalicionim partnerom, ako do toga ne možemo doći SDP će izaći samostalnom", poručio je Krivokapić i dodao da su na tu temu razgovori tek počeli.
Krivokapić vjeruje da je jučerašnji susret mitropolita Crnogorske pravoslavne crkve Mihaila i predsjednika države Filipa Vujanovića bio u tu svrhu toga da se crkvena imovina vrati u državno vlasništvo, a da je nakon toga mogu koristiti pravoslavne crkve koje poštuju zakone.
"Osnovni problem države Crne Gore je da poništi uzurpaciju državne imovine koja nastala poslije nasilne akneksije države 1918. godine. Vratili smo i čast i dostojanstvo dinasiti Petrović, sada je red da vratimo toj državi vjerske objekte. Državi, a da je onda na korišćenje dobiju oni koji misle da se u skladu sa zakonima obraćaju onom čemu vjeruju, mislim na pravoslavne crkve.To je ono što nas čeka i nadam se da susret mitropolita Mihaila i predsjednika Vujanovića bio u tu svrhu. Državi da se vrati imovina i da se zakon primjenjuje na sve", kazao je Krivokapić novinarima u Skupštini.
On kaže da sve crkve moraju poštovati zakone, ali i da se država ne smije miješati u njihovo kanonsko ustrojstvo.
"Mislim da se ta granica često prelazi. Prvenstveno ne poštuju se zakoni države od strane jedne vjerske zajednice, a sa druge strane neki političari misle da mogu da određuju kako će ta vjerska zajednica izgledati što je to kanonsko pravo crkve", kaže Krivokapić.