''Obilazili smo prostor koji je devastiran. Ovdje imate materijalni dokaz da je taj prostor spušten na nivo od 6-7 metara, pa se dodatno spušta kašikom u vodi koliko može da uđe u vodi. A svi su dobili, isključivo i samo ugovor da mogu da utiču na definisanje korita Morače koje je devastirano. Oni su ga zloupotrijebili. Pored obaveze, ogromnu količinu šljunka su iskoristili da dobiju nešto malo a izgube mnogo. Svaka tri minuta, iako taj neko nije bio među onim koji eksploatišu šljunak jer ga je neko obavijestio, jedan kamion sa Bemaks tablicama, da ne bude da se plašim nekoga, ide od šljunka do mjesta odlaganja da bi na taj način zavarao trag. Preračunajte da taj jedan jedini kamion košta 300 eura pa će vam biti jasno o kakvoj se zloupotrebi radi. To je najveća zloupotreba prirodnih resursa u Crnoj Gori. Mislim da možemo samo još šume tu slično da gledamo'', kazao je Krivokapić.
Kako dodaje, u pitanju nije samo Morača.
''Sve rijeke su nam u sličnoj situaciji. Mislimo da je bolje tu prirodu uništiti. Zamislite kada je bunar spao 6 metara. Voda se izgubila. Šta će biti sa Regionalnim vodovodom. Ovaj proces je pokrenut kada se napokon na Vladi raspravljala informacija o tome i dogovoreno da svi moramo zajednički da djelujemo'', kazao je Krivokapić.
Kako je kazao kada je u pitanju eksploatacija šljunka ne radi svoj posao, te namjerno kasni sa reagovanjem.
''Imate policiju koja kasni 2 sata. Namjerno kasni. Imate policiju na licu mjesta koja ne vidi da je tovar prošao. Imate drugu inspekciju koja ne smije da se pojavi tamo. Zašto o tome ne pričamo. Zašto se neko od nekoga plaši? Plašite se od lopova? Kada je to bilo u Crnoj Gori?'', istakao je Krivokapić.
Upitan zar nije policija u njegovoj nadležnosti i zbog čega kasne sa reagovanjem, Krivokapić je poručio da je to pitanje za direktora policije.