Tom priliko istakao je da Crna Gora, iako mala zemlja, može da pruži doprinos ostvarivanju milenijumskih ciljeva i posebno apostrofirao sljedeće:
«Paradoks ekonomske krize je u tome da smo ponovo uviđeli značaj uspostavljanja političke odgovornosti za funkcionisanje modernog tržišta. To je dokaz da održivo upravljanje državom zahtijeva mnogo više mudrosti nego što je to slučaj sa konceptom neobuzdanog liberalizma. Zato, sve naše države trebaju snažna i odgovorna liderstva»
“Moramo odgajati mlade generacije tako da shvate kako postoji i ono što se zovu duhovne vrijednosti. Premoć slijepog privatnog interesa mora biti obuzdana kroz osjećaj za javno dobro, koji je i temeljna vrijednost koja potiče još iz antičke civilizacije. Darvinistički koncept, dje jači uništavaju slabije i tako preživljavaju, mora biti prevladan. Socijalna pravda je osnov stabilnosti naših društava.
U kontekstu posljednjih dešavanja vezanih za globalnu ekonomsku krizu, predsjednik Krivokapić je naveo i sljedeće:
“Svi negativni fenomeni koji se dešavaju danas u svijetu proizvod su naših konkretnih aktivnosti – oni nikako njesu kombinacija nesrećnih okolnosti na koje nijesmo mogli uticati”, zaključio je Krivokapić.
Tokom 2. dana Konferencije predsjednik Krivokapić se susreo i sa predsjednikom parlamenta Japana Jokomići Takahirom.
U tom razgovoru predsjednik Krivokapić je iskazao interes države Crne Gore da intenzivira odnose sa ovom državom na svim područjima od obostranog interesa.
Predsjednik Krivokapić je, akcentirajući turizam kao posebno interesantno područje, istakao da je Japan jedna od zemalja čiji najveći procenat građana putuje u svijet i u vrhu je svjetske turističke potrošnje.
Konferencija sjutra nastavlja rad kada će biti usvojena i Završna deklaracija predsjednika parlamenata. U tom dokumentu će biti utvrđene smjernice za dalje aktivnosti na promociji međuparlamentarne saradnje među članicama Interparlamentarne Unije.