Lacio srušio i Juventus, Roma na trećem mjestu

Nakon 29. kola Serije A, fudbaleri Lacija učvrstili su se na drugom mjestu na tabeli, pošto su večeras na Olimpiku slavili nad Juventusom - 2:1 (1:1).

Lacio srušio i Juventus, Roma na trećem mjestu Foto: ANSA

U prvom dijelu susreta, domaće je u vođstvo doveo Sergej Milinković Savić, no ubrzo je poravnao Rabio. Meč je riješen u 53. minutu, kada je Zakanji nakon fantastične akcije Andersona i Alberta pogodio mrežu.

Naš reprezentativac Adam Marušić odigrao je svih 90 minuta za Lacio.

Roma je stigla do veoma važnog trijumfa na gostovanju Torinu (0:1), i to golom Paula Dibale u osmom minutu iz penala.

Iznenađenje je priredila Bolonja, koja je u Bergamu slavila nad Atalantom (0:2), pogocima Sansonea i Orsolinija.

Do druge pobjede u prvenstvu stigao je Kremoneze, koji je u derbiju začelja bio bolji od Sampdorije u Đenovi – 2:3. Domaći su vodili sve do 85. minuta, no ekipi iz Kremone ostalo je dovoljno vremena za preokret, uz pogotke Ločošvilija i Sernikole.

Verona je najzad prekinula loš niz od šest mečeva bez pobjede, pošto je pred svojim navijačima bila bolja od Sasuola – 2:1.

Rezultati: Salernitana - Inter 1:1, Leće - Napoli 1:2, Milan - Empoli 0:0, Udineze - Monca 2:2, Fiorentina - Specija 1:1, Sampdorija - Kremoneze 2:3, Atalanta - Bolonja 0:2, Torino - Roma 0:1, Verona - Sasuolo 2:1, Lacio - Juventus 2:1.

Tabela: Napoli 74, Lacio 58, Roma 53, Milan 52, Inter 51, Atalanta 48, Juventus 44, Bolonja 43, Fiorentina 41, Udineze 39, Torino 38, Sasuolo 37, Monca 35, Empoli 32, Salernitana 29, Leće 27, Specija 26, Verona 22, Kremoneze 16, Sampdorija 15.