• Sport /
  • Rukomet /
  • 'Lavice' savladale Srbiju, plasman na EP faktički osiguran: U drugom poluvremenu bilo je pakleno, ali pobjeda je sačuvana

Utakmicu u Zrenjaninu obilježila Matea Pletikosić, debitovala Atingre

Rukometašice Crne Gore i dalje su stopostotne u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. U duelu trećeg kola, naša selekcija večeras je u Zrenjaninu trijumfovala protiv Srbije, rezultatom 30:31 (12:16). I tako već možemo reći - Crna Gora je faktički osigurala plasman na EP.

'Lavice' savladale Srbiju, plasman na EP faktički osiguran: U drugom poluvremenu bilo je pakleno, ali pobjeda je sačuvana Foto: ehf

U lijepoj atmosferi pred oko 2.500 gledalaca, naše igračice bile su odlične u prvom dijelu, da bismo u drugom vidjeli i odličan odgovor domaćih. Mnogo nas je mučila Srbija, koja je u 48. minutu preokrenula (24:23). Od tada pa do samog kraja pratili smo uzbudljivu borbu, pri čemu je do izražaja došao individualni kvalitet naših igračica. Pobjedu Crnoj Gori donijela je Itana Grbić, golom pola minuta prije kraja.

Meč je obilježila Matea Pletikosić, koja je devet puta pogađala suparničku mrežu, dok je Anastasija Marsenić dala pet golova, baš koliko i Itana Grbić. Treba istaći i kako je u drugom poluvremenu za našu reprezentaciju debitovala Armel Atingre.

Pogotkom Ivane Godeč, naša je selekcija nakon pet minuta već bila na tri gola viška (1:4). Kroz pet minuta bilo je 3:7, pri čemu je Marsenić do tada upisala dva pogotka. Nije Srbija mogla gotovo ništa protiv naše odbrane i sredinom prvog poluvremena Pletikosić je pogodila za 4:9.

Počelo treće kolo u našoj grupi: Turska se izjednačila sa Srbijom, Bugarska praktično otpisana
0
Počelo treće kolo u našoj grupi: Turska se izjednačila…
28.02.2024 18:50

No, tada smo vidjeli odgovor domaćih rukometašica, koje su golovima Radosavljević i Jovović prišle na tri razlike – 7:10. Uzvratile su na to Marsenić i Grbić i ‘lavice’ su već do 20. minuta opet bile na plus pet.

Nije do kraja prvog dijela bilo većih promjena, tako da je Crna Gora na odmor otišla uz vođstvo 12:16.

Srbija je krenula mnogo bolje u nastavku, pa je golom Janjušević nakon šest minuta igre prišla na 16:18. Izabranice Bojane Popović ušle su u niz promašaja, te su omogućile domaćem sastavu da u jednom trenutku stigne do minus jedan (19:20).

Prvi put od uvodnog dijela utakmice, Srbija je poravnala u 45. minutu – Jovović je pogodila za 22:22 i ‘lavice’ su tada već bile u problemu.

Potom je uslijedila čudna situacija - gol Matee Pletikosić nije priznat, pa smo u jednom trenutku bili bez dvije igračice na parketu, a onda je uslijedio sedmerac za Srbiju. Janjušević je pogodila i Srbija je u 48. minutu vodila 24:23.

Nepuna dva minuta kasnije, Crna Gora je preokrenula - oba puta pogađala je Pletikosić i bilo je 24:25. Uprkos tome, nijesu naše rukometašice mogle iznova da se odlijepe, a time ni da osiguraju koliko-toliko mirniju završnicu.

Rođena u Africi, branila za Francusku, a večeras je pjevala - himnu Crne Gore
0
Rođena u Africi, branila za Francusku, a večeras je pjevala…
29.02.2024 20:01

Napokon, u 57. minutu, Atingre je upisala dvije uzastopne odbrane, pa je Grbić pogodila i na semaforu je bilo 28:30.

Srbija se, ipak, nije predavala, pa je na uvodu u 59. minut opet bilo neriješeno - 30:30. Potom nam je Grbić vratila prednost i, kako se ispostavilo, riješila pitanje pobjednika.

Nedjeljni duel protiv Srbije na programu će biti u Bemax areni, sa početkom u 18:00 časova.