U Ligi Evrope kompletirani su svi mečevi drugog kola.

LE: Junajted vodio 0:2 - na kraju jedva stigao do boda, Roma poražena u Švedskoj, nemoć Rendžersa Foto: Reuters

U najuzbudljivijem duelu noći, Porto i Mančester junajted podijelili su bodove - 3:3 (2:2).

Junajted je nakon 20 minuta igre, pogocima Rašforda i Hejlunda, vodio 0:2, ali onda se sve preokrenulo. Do odlaska na odmor, domaći su poravnali zahvaljujući golovima Pepea i Omorodiona, a u 50. minutu bilo je 3:2 - Pepe je asistirao, a Omorodion opet pogodio. U 80. minutu su gosti ostali sa desetoricom - isključen je Bruno Fernandeš. No, da 'đavoli' ipak ne ostanu bez čitavog plijena pobrinuo se Megvajer u sudijskoj nadoknadi.

Roma je doživjela iznenađujuć poraz u Švedskoj - od njih je u Borasu bolji bio Elfsborg, rezultatom 1:0 (1:0).

'Vučica' je u prvom poluvremenu napadala, ali su Šveđani dali gol - Baidu je iz penala u 44. minutu matirao Svilara. U drugom dijelu je Roma imala više od igre, tresla se i prečka Šveđana, ali je ostalo 1:0.

LE: Lacio raspucan, Totenhem slavio u Mađarskoj, senzacija u Letoniji
0
LE: Lacio raspucan, Totenhem slavio u Mađarskoj, senzacija…
03.10.2024 20:42

Rendžers je na Ajbroksu bio nemoćan protiv Liona, koji je trijumfovao 1:4 (1:3).

Po dva gola za francuski sastav postigli su Lakazet i Fofana.