Kako je navedeno u saopštenju Skupštine sagovornici su izrazili obostrano zadovoljstvo kvalitetnim i sadržajnim bilateralnim odnosima Crne Gore i Azerbejdžana, te razgovorili o brojnim mogućnostima za unapređenje saradnje. Uz ocjenu da su politički odnosi veoma dobri, ukazano je da postoji veliki prostor za nadogradnju ekonomskih odnosa, prije svega u oblasti energetike, a takođe, izraženo je interesovanje za uspostavljanje konkretne saradnje u oblasti prosvjete i kulture.
Lekić je podsjetio je da je u Skupštini Crne Gore formirana Grupa prijateljstva sa Azerbejdžanom te je, u kapacitetu predsjednika ove Grupe prijateljstva, izrazio spremnost za djelovanje po pitanju konkretnih projekata. Istakao je da treba dalje njegovati prijateljske odnose između Azerbejžana i Crne Gore, te održavati dobru saradnju na multilateralnom nivou, uz poštovanje principa međunarodnog prava.
Hasijev ističe da je Crna Gora jedan od najboljih prijatelja Azerbejdžana na evropskom kontinentu. On je predložio konkretizovanje parlamentarne saradnje, kroz organizovanje razmjene posjeta, te pozvao na partnerski odnos i podršku u okviru multilateralnih organizacija poput OEBS-a i Savjeta Evrope. Prepoznajući veliki potencijal za budući razvoj ekonomske saradnje, ambasador je istakao važnost što skorijeg održavanja III Mješovite komisije za ekonomsku saradnju.
Osvrnuli su se i na raniji višedecenijski teritorijalni spor između Azerbejdžana i Jermenije oko prigranične teritorije Nagorno-Karabah. Tom prilikom, ambasador Hasijev ukazao je na nesporni značaj teritorijalnog integriteta, te informisao o aktivnostima koje su preduzete nakon prestanka neprijateljstava u oblasti Nagorno-Karabah.
Na sastanku, sagovornici su razmijenili mišljenja o aktuelnom ratu u Ukrajini, kao i o brojnim posljedicama ovog ratnog sukoba, te se saglasili da je neophodno iskazati jasno zalaganje za organizovanje što hitnijih diplomatskih pregovora, te prekid sukoba.
Sastanku je prisustvovao i dosadašnji ambasador Azerbejdžana u Crnoj Gori Azad Nagijev.