• Sport /
  • Fudbal /
  • Liga nacija: Španija minimalnim rezultatom savladala Dansku, Srbija slavila u duelu sa Švajcarskom, Hrvati preokrenuli protiv Škotske

Večeras su odigrani mečevi u A i C Ligi nacija.

Liga nacija: Španija minimalnim rezultatom savladala Dansku, Srbija slavila u duelu sa Švajcarskom, Hrvati preokrenuli protiv Škotske Foto: AP

U grupi "A1", Portugal je savladao Poljsku 1:3.

Silva je doveo Portugal u vođstvo u 26. minutu, da bi Ronaldo nepunih 10 minuta kasnije povisio na 0:2.

Smanjili su Poljaci na 1:2  u 78. minutu preko Zjelinskog, ali Bednarek je pred sam finiš regularnog toka meča postigao auto gol i otklonio dileme oko pobjednika za konačnih 1:3.

Ranije danas, u istoj grupi, Hrvatska je nakon preokreta pobijedila Škotsku rezultatom 2:1.

Kristi je bio precizan u 33. minutu i doveo Škotsku do prednosti , no nepuna tri minuta kasnije Matanović izjednačava.

Igrao se 70. minut kada je Kramarić postigao gol za "vatrene" i kompletirao preokret za konačnih 2:1.

U grupi "A4" odigrana su takođe dva meča.

Srbija je slavila protiv Švajcarske – 2:0.

Elvedi je u nadoknadi prvog poluvremena postigao auto gol, pa je Srbija povela 1:0.

Mitrović je u 60. minutu postigao drugi gol i postavio konačan rezultat na meču.

Španija je minimalnim rezultatom kod kuće bila bolja od Danske - 1:0.

Jedini gol na utakmici postigao je Zubimendi u 79. minutu.

Dva meča odigrana su i u "C2" grupi, Bjelorusija - Sjeverna Irska 0:0 i Kipar - Rumunija 0:3.

U grupi "C3" Kosovo je ostvarilo pobjedu protiv Litvanije u gostima - 1:2, dok su Bugarska i Luksemburg podijelili bodove, bilo je 0:0.

Tabela grupe "A1": Portugal 9, Hrvatska 6, Poljska 3, Škotska 0

Tabela grupe "A4": Španija 7, Danska 6, Srbija 4, Švajcarska 0

Tabela grupe "C2: Rumunija 9, Kosovo 6, Kipar 3, Litvanija 0

Tabela grupe "C3": Bjelorusija 5, Bugarska 5, Sjeverna Irska 4, Luksemburg 1