Šljivančanin nije znala da precizira koliko objekata duž crnogorskog primorja pruža ovu vrstu „usluge“ .
Ona je istakla da će se vlasnici objekata sankcionisati na osnovu Zakona o inspekcijskom nadzoru i Zakona o klasifikaciji djelatnosti i da se 26 inspekcijskih odsjeka prije mjesec dana odvojilo u novi organ Upravu za inspekcijski nadzor, koji objedinjuje sve inspekcije.
Šljivančanin objašnjava da ova oblast nije precizno i dobro normativno pokrivena, te da su stalne izmjene zakona doprinijele da na tom planu nastane, kako je kazala, pravi haos.
- Pošto vidimo da je haos, da niko ne reaguje, eto mi „srećnici“ smo se našli, da to rješavamo - kazala je, ne bez ironije, Šljivančanin.

Iz Ministarstva održivog razvoja i turzma je Portalu Analitika saopšteno da ne podržavaju ovaj vid „turističke ponude“.
- Ministarstvo održivog razvoja i turizma ne podržava ovaj vid ponude, jer šteti imidžu Crne Gore, a što se tiče tih privremenih objekata koje imate i u Budvi i u Sutomoru, opština daje dozvolu za rad tim objektima i oni su upoznati sa tim koja je svrha tih objekata i donose plan tih objekata na nivou jedne sezone - kazao je za Portal Analitika portparol u ministarstvu turizma Nebojša Racković.
On je istakao da iz Ministarstva mogu samo da sugerišu da Crnoj Gori nije potrebna takva vrsta ponude.
- Takva ponuda šteti imidžu Crne Gore. Imamo druge vidove turizma i bogatu ponudu koju možemo da prezentujemo turistima, tako da nam to nije potrebno - kategoričan je Racković.
foto: gov.me i smedia.rs