Prvo poluvrijeme za zaborav, u drugom smo bili konkretniji ali nedovoljno za bod

Fudbaleri Crne Gore doživjeli su novi poraz u Ligi nacija, te i dalje nemaju nijedan osvojeni bod. U duelu četvrtog kola grupe "B4", od izabranika Roberta Prosinečkog u Kardifu je bolji bio Vels, rezultatom 1:0 (1:0).

Lošem nizu ne nazire se kraj: 'Sokoli' poraženi i u Kardifu, i dalje smo na nuli Foto: Getty

Meč je riješen golom Vilsona iz penala u 36. minutu.

Loš niz naše selekcije tako je nastavljen. Bio je ovo, računajući i prijateljske utakmice, naš šesti uzastopni poraz.

Što se večerašnje utakmice tiče - 'sokoli' su u prvom poluvremenu, donekle neshvatljivo, gotovo u potpunosti igrali bunker. U nastavku smo pratili sasvim drugačiji odnos snaga na terenu. Više su napadali naši fudbaleri, bili su opasniji, ali nijesu mogli do poravnanja.

Velšani su u 12. minutu mogli do gola. Vilson je dobro centrirao, sam je na drugoj stativi bio Burns, ali srećom ne i precizan. Kroz 10 minuta, Kalen je prešao našu odbranu, no na kraju je poslao loptu iznad prečke.

Naš čuvar Nikić bio je u prvom dijelu na visini zadatka, a naročito se ističe njegova intervencija iz 33. minuta, kada je odbranio Bruksov šut.

No, odmah zatim, nakon ubačene lopte u naš šesnaesterac, Jovović je pokosio Vilsona i bio je to penal. Upravo je Vilson uzeo loptu, plasirao je po zemlji i pogodio – od 36. minuta bilo je 1:0.

Do kraja prvog dijelavidjeli smo još jedan opasan pokušaj Vilsona, a naša selekcija gotovo da nije ni imala konkretnijih šuteva ka suparničkom golu tokom 45 minuta.

Izvršio je Prosinečki na odmoru četiri izmjene, u igru je ušao i Jovetić, a u 56. minutu smo konačno zaprijetili. Andrija Radulović je sa 20 metara iskosa poslao ‘bombu’, ali je pogodio prečku.

Bolje su ‘sokoli’ izgledali u tom periodu igre, pokušavali su da zaprijete, sve češće su bili u protivničkom šesnaestercu, no rezultat se nije mijenjao.

U katastrofalnom smo položaju: Evo kako bi Crna Gora mogla izbjeći selidbu u diviziju "C"
0
U katastrofalnom smo položaju: Evo kako bi Crna Gora mogla…
14.10.2024 22:50

Turska lider, Island nam i dalje bježi četiri boda

U drugom duelu naše grupe, Turska je upisala nova tri boda, ovog puta protiv Islanda u Rejkjaviku -  2:4 (1:0).

Domaći su u Rejkjaviku poveli već u trećem minutu golom Oskarsona. Turska je u nastavku preokrenula - najprije Čalhanoluov pogodak nije priznat, a potom je poravnao Kahveči u 63. minutu. Tek četiri minuta kasnije, Čalhanolu je pogodio iz penala. Islanđani su u 83. minutu stigli do poravnanja golom Gusjonsena, ali je u 89. goste u novo vođstvo doveo Arda Guler. Trijumf Turske potvrdio je Akturkolu, koji je u petom minutu nadoknade postavio konačan rezultat.