“Uništavanje fasade, zajedničke imovine svih stanara, sa ogromnom ceradom sa slikom Amfilohija Radovića uz sve bakljade, urlikanje, cjelodnevnu glamu i buku i prijetnje svakom ko pokuša da zaštiti svoju imnovinu, uvodi Crnu Goru u red neofašističkih režima u kojoj ni imovina nije sigurna od paramilitarnih bandi i huligana. Pitamo se da li ekstremizam pojedinaca ima granica?”, saopštila je Marković.
Očigledno je, dodaje, da nema pa će zato morati zakon da im postavi granice i socijalizuje takve pojedince da budu normalni i odgovorni članovi zajednice građana Crne Gore i ponašaju se u skladu sa zakonom, javnim redom i moralom.
“Tragikomčna kampanja koja se vodi po Crnoj Gori, Srbiji i regionu samo daje vjetar u leđa ovakvim marginalnim pojavama. Nezamislivo je da se po Srbiji vodi kampanja sa hiljadama bilborda koji najavljuju rušenje vrha Lovćena, svete crnogorske planine i simbola crnogorske slobode, za račun očigledno velikosrpske politike”, navodi Marković.
Pita da li iko može da zamisli šta bi se desilo da neko po Crnoj Gori vodi orkestriranu kampanju za recimo rušenje vrha Avale, ili izmještanje beogradskog pobjednika sa Kalemegdana, to su pojave kojih se civilizovan svijet zgrožava i ne poznaje ih.
“Pitamo se, kada će konačno velikosrpska aždaja koja je već decenijama na izdisaju shvatiti da je njeno vrijeme prošlo i da mora pustiti narod Crne Gore da se bavi životnim temama i da gleda u budućnost a ne u prošlost?”, zaključuje Marković.