Fener i Rendžers ispali, poznati svi parovi plej-ofa

U kvalifikacijama za Ligu šampiona gotovo je treće kolo kvalifikacija, pa su poznati i svi parovi plej-ofa.

LŠ: Karabah sa sedam golova najavio okršaj sa 'modrima', Bode Glimt deklasirao Poljake i ide na Zvezdu Foto: AP

Azerbejdžanski Karabah, za koji su večeras nastrupali naši Vešović i Janković, nakon nevjerovatne utakmice u Razgradu deklasirao je Ludogorec - bilo je čak 2:7, i to nakon produžetaka. Regularni dio završen je rezultatom 2:3, pri čemu su Bugari prvi duel dobili 1:2.

Tako će Karabah u plej-ofu igrati protiv zagrebačkog Dinama.

Suparnik Crvene zvezde biće norveški Bode Glimt, koji je večeras bio ubjedljiv protiv Jagjelonije - 4:1 (2:1). Norvežani su trijumfovali i u Poljskoj, rezultatom 1:0.

Murinjov Fenerbahče neće igrati u plej-ofu. Tamo ide LIl, koji je u Istanbulu u produžetku izborio prolaz - 1:1. Fener je inače izborio produžetak u 92. minutu, golom Dijakitea iz penala, Francuzi su potom ostali sa igračem manje, a do plasmana su stigli pogotkom Dejvida u 118. minutu.

Iako je u prvom duelu u gostima izborio remi (1:1), Rendžers se oprašta od kvalifikacija za Ligu šampiona. Od njih je večeras na Ajbroksu bolji dio Dinamo Kijev, koji je u drugom dijelu, golovima Pihalinoka i Vološina, slavio 0:2.

Ludogorec - Karabah 2:7 / 2:1

APOEL - Slovan 0:0 / 0:2

Steaua - Sparta Prag 2:3 / 1:1

PAOK - Malme 3:4 / 2:2

Ferencvaroš - Midtjiland 1:1 / 0:2

Bode Gimt - Jagjelonija 4:1 / 1:0

Sen Žil - Slavija Prag 0:1 / 1:3

Fenerbahče - Lil 1:1 / 1:2