On je podsjetio da je kada je M:tel počeo da radi 2007. godine, rekordnom brzinom od samo 77 dana dignuta mreža i otvorene dvije poslovnice u Podgorici, pet na primorju, po jedna u Nikšiću i Cetinju, a par mjeseci kasnije i pet na sjeveru.
„Projekat puštanja M:tel-a, koji sam lično vodio, bio je veliki profesionalni izazov za sve nas. Na tržištu gdje nam je konkurencija izuzetno jaka, zadovoljni smo sa 26 odsto tržišnog učešća koje stabilno držimo“, rekao je Lučić u intervjuu za beogradski list Danas.
On čekuje da će M:tel u naredne dvije godine preći 30 odsto tržišta.
Prema njegovim riječima, finansijski pokazatelji M:tela su u okviru očekivanih, bez obzira na globalnu ekonomsku krizu, koja se svakako odrazila i na polje telekomunikacija.
„Biti treći operater je veliki izazov pogotovu na manjem tržištu jer troškovi opreme, telefona, ljudskih reursa su slučni između operatera, a treći operater kreće sa prihodima bukvalno od nule i mora da traži prihod u uzimanju korisnika od konkurencije. Ono što moram da istaknem da je naša EBITDA (poslovna dobit prije plaćanja kamate, oporezivanja, depresijacije i amortizacije) već od prve godine bila pozitivna tako da smo vrlo brzo došli u situaciju da su nam dnevni prihodi veći od dnevnih troškova“, kazao je Lučić.
On je, kako dodaje, optimista po pitanju budućih poslovnih rezultata i u kompaniji će se fokusirati na povećanje prihoda prije svega na osnovu povećanja prihoda po korisniku jer će ponuditi niz korisnih mobilnih aplikacija baziranih na internetu, kao i na osnovu povećanja prihoda od rominga.
Govoreći o Zakonu o taksama koji predviđa plaćanje jedan EUR na aktivne SIM kartice, Lučić je rekao da kompanija M:tel, kao društveno odgovorni subjekt u Crnoj Gori, poštuje zakone i sve propise sprovodi u praksi.
„Taksa će sigurno smanjiti iznos telefonskog računa korisnika pogotovo u pripejd /prepaid/ segmentu jer ti korisnici obično imaju limitirane kućne budžete za telefone“, kazao je Lučić.
On ne očekuje da bi se moguća prodaja Telekoma Srbije mogla negativno odraziti na M:tel.
„Mislim da je M:tel vrlo bitna kompanija za Telekom Srbije pa se moguća prodaja sigurno neće negativno odraziti na M:tel. Mi smo kao kompanija donijeli stratešku odluku da intenziviramo razvoj M:tel-a i mislim da takvu odluku ne bi promijenio ni potencijalni budući vlasnik, ako uopšte bude prodaje“, saopštio je Lučić.