»Ministarstva za informaciono društvo i unutrašnjih poslova imaju jasan nalog da sve provjere i obavijeste javnost o tim saznanjima, međutim u ovom trenutku meni to liči na pronalaženje alibija zbog izbornog poraza«, kazao je Lukšić novinarima nakon obilaska Udruženja mladih sa hendikepom, prenosi MINA
Podaci MANS-a su pokazali da se u Centralnom biračkom spisku nalazi najmanje 14,267 hiljada birača koji imaju jednog ili više "dvojnika" sa istim imenima, prezimenima i adresima stanovanja, a različitim matičnim brojevima i šiframa birača.
Lukšić smatra da se uvijek nalazi neki izgovor zbog čega neka politička grupacija nije ostvarila veći broj glasova nego što se možda nadala ili mislila da zaslužuje.
»Na svakim izborima se to dešava, iako su svi bili međunarodno posmatrani, imali i domaće posmatrače i uprkos tome što su procedure na svim mjestima bile korektne«, dodao je Lukšić.
On je kazao da i trenutnu situaciju tako doživljava, a da ukazane eventualne nepravilnosti treba da budu ispravljene i da se do kraja saopšti da u konkretnom slučaju nema razloga za brigu, da birački spisak ni na koji način nije falsifikovan ili je problematičnog sadržaja.
»Njega vode lokalne uprave, dok političke partije imaju mogućnost i pristup biračkim spiskovima. Postavlja se pitanje kredibilnosti ovog izvora koji u suštini nema pravo na pristup tim podacima koji su zaštićenog karaktera«, objasnio je Lukšić.
Političke partije su, kako je dodao, uvijek imale i imaju mogućnost da isprate do kraja svaku promjenu u biračkom spisku i na bazi tog konstatuju da li zaista ima ikakvih odstupanja ili ne.
»Suština je da nadležna ministarstva odagnaju bilo kakvu dilemu, što je vrlo važno da urade što je moguće jasnije da ne bi bilo nikakvih zabluda«, zaključio je Lukšić.