Kakva šteta, kako je malo falilo za pobjedu...

Košarkaši Budućnost Volija doživjeli su drugi poraz u Eurokupu, i to nakon dramatičnog raspleta i produžetaka. U duelu drugog kola, od 'plavih' je večeras u "Morači" bolja bila Gran Kanarija, rezultatom 86:89 (25:20, 19:18, 14:24, 23:19, 5:8).

Malo falilo da Gran Kanarija padne u "Morači": Budućnost Voli nakon produžetka pretrpjela drugi poraz Foto: Eurocup

Bio je to meč sa više nego uzbudljivom završnicom. Granka je imala dvocifren plus, a onda su se izabranici Andreja Žakelja serijom 11:0  potpuno vratili u meč. Potom su 'plavi' pogocima Ferela sa slobodnih bacanja izborili produžetke. Tokom produžetaka, Gran Kanarija uspjela je da ode na plus pet, pa je naš prvak poravnao i u završnih 30 sekundi opet smo pratili dramu, koja je srećan kraj imala za goste.

Budućnost Voli predvodili su Sulajmon (16) i Morgan (15), Megi i Kamenjaš dodali su po 12 poena, a Slavković 11. Kod gostiju je briljirao Houmsli sa 23 poena.

Odlično je ušla Budućnost Voli u večerašnji duel i nakon 10 minuta igre vodila je 25:20. Briljirao je u tom periodu igre Džuvan Morgan, koji je postigao 11 poena, uz tri trojke.

U drugom kvartalu bilo je obrta, u jednom je momentu Gran Kanarija preokrenula (25:27), ali je uslijedio sjajan odgovor ‘plavih’. Uz odličan finiš, izabranici Andreja Žakelja na odmor su otišli uz plus šest – 44:38.

Predvođeni Kejlebom Homslijem, gosti su u trećem periodu igre opet uspjeli da preokrenu, s tim što su ovog puta sačuvali vođstvo. Tako je na startu završne četvrtine igre na semaforu stajalo 58:62.

Nedugo pošto je posljednji kvartal počeo, pogotkom Majka Tobija, Granka je, uz seriju 0:9, prvi put imala dvocifren plus (58:69).

Međutim, uskoro je uzvratila Budućnost Voli na izuzetan način. Uz poene Sulajmona, Megija i Kamenjaša, 'plavi' su se serijom 8:0 - tri minuta prije kraja - potpuno vratili u meč (71:75).

Nedugo zatim, Flečer Megi ubacio je trojku, Budućnost voli bila je na pola koša zaostatka (74:75), a "Morača" je ključala. Gostujući sastav bio je tačno tri minuta bez postignutog poena.

Od tada smo pratili pravu dramu, Megi je 50 sekundi prije kraja poravnao na 78:78, da bi Pelos potom pogodio trojku. Otud su večerašnji rivali u završnih 10 sekundi ušli uz skor 78:81. Zvao je Žakelj tada tajm-aut,uslijedio je napad na čijem je kraju Jogi Ferel, prilikom šuta za tri poena, fauliran. I pogodio je sva tri, Budućnost Voli je opet poravnala (81:81) i meč je ušao u produžetke.

Slabo je Budućnost Voli otvorila produžetak. Zapravo, domaći tokom tri minuta nijesu mogli do poena, što je Gran Kanariji omogućilo da serijom 0:5 stigne do prednosti 81:86.

A onda su 'plavi' zablistali. Prvo je kamenjaš bio precizan sa bacanja, pa je trojku pogodio Ferel i na semaforu je, 30 sekundi prije kraja, bilo 86:86. Uzvratio je na to Šurna - takođe trojkom (86:89).

Devet sekundi prije kraja, Ferel je promašio šut za tri i to je bilo to - Granka je proslavila pobjedu.