On je, na kongresu
„Široko je poznat doprinos Franjevaca u oblasti teologije i filozofije, međutim, ništa nije manji onaj u oblasti medicine i zaštite ljudskih prava. Tek skupa, oni čine baštinu opšte kulture življenja i neprekidno istraživanje ljudske duše, kojoj je najvećim dijelom i posvećen ovaj Kongres“, naveo je Marković javila je Mina.
On smatra da ljudi koji ne mogu osjetiti tuđi bolu, još manje mogu učestvovati u tuđoj radosti.
„Na temelju principa da kao predstavnici odgovorne politike dolazimo da razgovaramo, a ne da govorimo, formalizovan je odnos između ovog duhovnog centra i Ministarstva pravde i ljudskih prava, kroz Memorandum o saradnji u oblasti izvršenja krivičnih sankcija“, rekao je Marković.
On je podsjetio da se tajovaj Memorandum zasniva na principima Ugovora koji je zaključen između Crne Gore i Svete stolice u cilju međusobne saradnje i promovisanja zajedničkog dobra.
Marković je naveo da će se poseban doprinos Duhovnog centra ogledati u obuci osoba osuđenih na kaznu rada u javnom inetersu i doprinosa u procesu njihove resocijalizacije i reintegracije.
„Nagrada i satisfakcija za Ministarstvo pravde i ljudskih prava je sarađivati sa poslenicima koji su za životni poziv odabrali pomoć čovjeku i društvu u kojem žive. I već sada, mogu zaključiti da je naša vizija ostvarena, budući da osjećaj asertivnosti i solidarnosti koji postoji na ovom mjestu ukazuje na vječnu istinu“, zaključio je on.
- Portal Analitika/
- Društvo /
- Marković: Crna Gora ponosna na multivjerski život
Marković: Crna Gora ponosna na multivjerski život
Izvor