On je isatakao da je "priča o suvišnosti ili izmišljenosti Crnogoraca ili Srba u Crnoj Gori potrošena ili se troši. Danas treba raditi za dobro svoje države i građana u njoj. To je pitanje sadašnjosti. Ali imate i neka pojedinačna pitanja. Na primjer, ja se osjećam Crnogorcem, kršten sam u kanonskoj crkvi i ne znam zašto bi crkva morala biti samo srpska ili crnogorska, a ne pravoslavna. Da sam reformator u Crkvi, ja bih to uz milost i božju pomoć reformisao. Jer, Bogu je ugodno da se ljudi u vjeri zbližavaju",kazao je Marović.
Na pitanje, "dio ste pobjedničkog tima, zašto ne pokrenete tu temu. Uzalud priča da smo pred Bogom svi prvo ljudi, pa onda Srbi i Crnogorci, kad će se za mjesec dana na Cetinju potući upravo Srbi i Crnogorci i založiti dva badnjaka", Marović je kazao:
- Neće se potući. Prošla su ta vremena. Nadam se da to niko ne želi, ni na Cetinju, ni u Podgorici, ni u Beogradu. U logici pravoslavlja je da ono slijedi dominantno sudbinu svoje države. Ne mislim da država danas treba ”srednjovekovno” da odlučuje kako da se Crkva organizuje. Ali i Crkva treba da ima osjećaj za vrijeme, sluha za novu realnost i potrebe svoje države. Na primjer, da prepozna da u Crnoj Gori ima više Crnogoraca, i da je među njima veliki broj vjernika. Obaveza Crkve je da čuje potrebe, htijenja, nadanja svojih vjernika, jer ona je božja i pripada svima, pa se ni imenom ne treba više preporučivati jednima, a odbijati od drugih.
Upitan da li ste se ikada izjasnili kao partija, kao država, kojoj crkvi se prikloniti i kako ovu podjelu prevazići, potpredsjednik DPS-a je odgovorio:
- Nije ovo pitanje u nadležnosti partija. Mi smo izrazili samo želju da se pravoslavlje ne dijeli u Crnoj Gori, niti da služi bilo kojoj politici, ni u njoj, ni izvan nje. Bog je jedan, a nacija i politika mnogo, zato se uvijek bolje okupljati i slagati, nego suditi i dijeliti. To je naša poruka.
foto: Novosti.rs