Generalni sekretar SSCG je naglasio da ga prozivaju oni koji imaju najmanje prava na to i da je u pitanju lični obračun predsjednika Sindikata kulture Željka Kalezića sa njim.
„Kalezić me do prije deset dana hvalio, a kada sam mu sugerisao da podnese ostavku na mjesto direktora Sindikalne škole u Kotoru, jer radi uporedo nekoliko poslova i ne može da dobro odgovori svim obavezama, on se okrenuo protiv mene. Dakle, u pitanju su privatni razlozi, kazao je Masoničić i naglasio da je dobijao mnogo prigovora na rad Sindikalne škole u Kotoru, i od mještana i od lokalne samouprave.
Generalni sekretar SSCG je kazao „da je Kalezič mislio da će ako prvi izađe u javnost i iznese optužbe biti u prednosti, ali kolege iz Sindikata me podržavaju, a do prije deset dana me hvalio i sam Kalezić, sve dok mu nisam sugerisao da bi trebao da napusti mjesto direktora Sindikalne škole u Kotoru. SSCG neću napustiti jer radim po Statutu, podržavaju me sindikalci i danas su neki od njih prisutni ovdje, kazao je Masoničić.
On je naglasio da je SSCG ušao u reforme i napravio korak u organizacionom smislu, što, kako je kazao, dovodi u pitanje prava onih koji su navikli da se radi drugačije.
Masoničić je kazao da očekuju reforme u društvu i od premijera Mila Đukanovića da rješava nagomilane probleme. Najavio je da će uskoro zatražiti razgovor sa premijerom kao i ministrima rada, finansija i ekonomije, na kome će ukazati na probleme radnika i zatražiti da se pronađu modeli punjenja budžeta, ali ne sistemom euro po euro koji se uzima od građana.
"Tražimo od Đukanovića da preispita u kratkom roku jednu takvu odluku i relaksira građane“, kazao je Masoničić i dodao da su predstavnici SSCG u dosadašnjim razgovorima sa vladom ponudili određena rješenja, posebno u dijelu naplate komunalnih obaveza preko 100 hiljada bespravnih objekata u Crnoj Gori. Ta naplata je mnogo veća od prikupljanja euro po euro", rekao je Masoničić.
Na pitanje novinara da li je funkcioner DPS u Maslinama, kako se čuje u javnosti, Masoničić je kazao da nije.