U izjavi za radio Antenu M, Masoničić ističe da takva odluka u svakom slučaju ne može biti donijeta u utorak:
''Članovi Socijalnog savjeta nemaju mandat da se tako odrede. Mi ćemo iznijeti naš stav, ali o tome ne možemo mi kao članovi Socijalnog savjeta da se odredimo. Smatramo da na sjednici Socijalnog savjeta treba da popričamo. Ukoliko bude nekih zaključaka, mi ćemo biti protiv smanjenja zarada na način da se Socijalni savjet odredi prema tome. Tražićemo da se organi saveza pojedinačno na svojim sjednicama odrede prema takvoj inicijativi. To je kad je u pitanju relacija Savez sindikata Crne Gore i Vlada kao jedan socijalni partner. Drugi bipartitni dio razgovora je Savez sindikata sa Unijom poslodavaca Crne Gore.''
Masoničić podsjeća da nadležne komisije, prateći finansijske tokove, jednom u šest mjeseci treba da pregovaraju o smanjenju ili povećanju plata i penzija. Podvlači da bi jednostrana odluka značila kršenje sporazuma:
''Mi smo za socijalni dijalog i za poštovanje onoga što smo dogovorili. Ukoliko bilo koja strana odstupi od dogovorenog, onda je na učesnicima u pregovorima da se odrede – Savez sindikata na svojim organima, Unija poslodavaca na svojim i Vlada takođe zauzeti određene stavove. U utorak očekujemo da budemo obaviješteni o namjerama Vlade i da ministar Katnić izađe sa određenim predlozima, a mi ćemo se kao članovi Socijalnog savjeta ponašati shodno ovlašćenjima koja imamo. Sada nemamo ovlašćenje da na ovoj sjednici prihvatimo smanjenje zarada.'', zaključio je Masoničić.