Meč za zaborav: Remi Mančester sitija i Intera

Fudbaleri Mančester sitija i Intera su podijelili bodove utakmicom bez golova na startu Lige šampiona – 0:0.

Meč za zaborav: Remi Mančester sitija i Intera Foto: EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

Bio je to derbi prve runde novog formata elitnog takmičenja, ali su engleski i italijanski prvak potpuno podbacili.

Ekipa Pepa Gvardiole jeste dominirala kroz posjed, ali su izabranici Simonea Inzagija pokazali mnogo veću disciplinu i zahvaljujući tome došli do možda i neočekivanog boda na vjerovatno najtežem gostovanju u Evropi.

Prvi je u 27. minutu sa distance zapretio Kevin de Brujne, a dva minuta kasnije je na siti način pokušao Edersona da ugrozi Mateo Darmijan.

Najbliži golu, vjerovatno i na cijelom meču, bio je Erling Haland u 36. minutu kada je lukavo gađao sa ivice kaznenog prostora, već savladao Jana Zomera, ali – promašio.

U nadoknadi prvog dijela je i Inter imao svoju najbolju priliku, kada je Karlos Augusto iskosa sa lijeve strane gađao lijevom nogom, ali je Ederson odlično reagovao i spriječio šok na "Etihadu".

Nekoliko minuta prije toga se povredio Kevin de Brujne, koji je u pauzi ostao u svlačionici i zabrinuo stručni štab i navijače "građana".

U drugom poluvremenu smo gledali "Viktorije" i samo jedan tim, ali je Inter disciplinovanom igrom uspješno odolijevao.

Siti je napadao u naletima, tukli su Fil Foden, Džek Griliš, Ilkaj Gindoan, ali je odbrana osvajača "Skudeta" sve to blokirala.

U 76. minutu je to mogao da kazni Henrik Mktarijan, ali je iz vrlo izgledne situacije poslao loptu preko gola.

Hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol je mogao da se proslavi u 79. ali je njegov udarac sa ivice šesnaesterca zaustavio odlični Zomer.

I onda, u 89. minutu, najbolja šansa za Siti. Opet je Gvardiol centrirao, tačno na glavu usamljenog Gindoana, a on je od cijelog gola od sedam metara pogodio Jana Zomera.

Tu je propala najveća prilika za gol na ovom meču, koji će vrlo brzo biti zaboravljen.