Kako stoji u navedenom dokumentu, portal “IN4S” je u 25 navrata poslužio kao platforma za prenošenje negatorskih stavova, pri čemu je dva puta i direktno negirao genocid. Po učestalosti objava slijede “Srpski telegraf”, “Alo” i “Večernje novosti” iz Srbije, a zatim i mediji iz BH entiteta Republika Srpska – “Srna”, “ATV”, “Glas Srpske” i Radio televizija Republike Srpske.
Među 20 medija koji su najviše prednjačili u objavi poruka kojima se negira genocid u Srebrenici, 14 je iz Srbije, pet iz Bosne i Hercegovine (entitet RS) i jedan iz Crne Gore.
Riječ je o sljedećim medijskim kućama i njihovim zbirnim objavama - "IN4S" (27), "Republika" (22), "Alo" (20), "Novosti" (16), "Srna" (9), "ATV BL" (8), "Glas Srpske" (8), Radio televizija Republike Srpske (8), "Sputnjik" (8), "Kurir" (8), "Glas javnosti" (6), "Politika" (5), "Tanjug" (5), "Beta" (4), "Pravda" (4), "Standard (Srbija)" (4), "Srpska info" (4), "Informer" (4), "Espresso" (3) i "Pečat" (3).
“Među 20 medija koji se najčešće pojavljuju u uzorku, čak su četiri medija u javnom vlasništvu - dva iz RS (javni emiter RTRS I novinska agencija Srna), jedan iz Srbije (agencija Tanjug), te portal Sputnik, medij u vlasništvu Ruske Federacije, lociran u Srbiji”, navedeno je, između ostalog, u Izvještaju.
Dvojezični godišnji izvještaj sastavljen je u ime Memorijalnog centra u Srebrenici, a urednice izdanja su Lejla Gačanica i Monika Hanson – Grin.