Danil Medvedev nije imao problema u drugom meču u Pekingu.

Arhiva Foto: Independent
Arhiva

Ruski teniser savladao je Adriana Manarina rezultatom 2:0 (7:6, 6:2).

Velika borba viđena je u prvom setu. Već u prvim servis gemovima su obojica tenisera imali prilike za brejk, međutim, nije se dogodilo. U drugom servis gemu Manarina, Medvedev je došao do novih brejk šansi i iskoristio drugu, prenosi Sportklub.

Manarino je imao odgovor i u sedmom gemu uzvratio istom mjerom, a onda je pri rezultatu 5:5 imao još dvije brejk lopte koje nije iskoristio. Francuz je u tajbrejku imao i set loptu, ali je Medvedev preokrenuo.

Manarino je pružao otpor i početkom drugog seta, međutim, nije bilo dovoljno. Razmijenili su po brejk u uvodnoj fazi drugog dijela igre, a onda je Medvedev vezao četiri gema i slavio poslije sat vremena i 44 minuta igre.

U narednom kolu će peti igrač svijeta igrati protiv Flavija Kobollija koji je savladao Pavela Kotova u dva seta.