Potpisnici su se obavezali na sprovođenje aktivnosti kao što su mapiranje visokorizičnih sistema vještačke inteligencije i edukacija osoblja, a više od polovine njih je obećalo i dodatne korake: ljudski nadzor nad vještačkom inteligencijom, ublažavanje rizika ili jasno označavanje određenog sadržaja generisanog vještačkom inteligencijom, kao što su ultra-realistični lažni video snimci („deepfakes“).
Meta još nije potpisala AI pakt, ali je portparol kompanije naveo je da su fokusirani na primjenu zakona o vještačkoj inteligenciji. Međutim, problem može predstavljati Metin AI model „Llama“, jer sadrži otvorene kodove koji se mogu slobodno koristiti bez veće kontrole programera, što bi moglo da zakomplikuje procjenu rizika.
Evropska komisija je prošle godine pozvala kompanije da se dobrovoljno obavežu za bezbjedno i pouzdano korišćenje vještačke inteligencije, predviđajući punu primjenu novog evropskog zakonodavstva do 2027. godine, piše The Brussels Times. List podsjeća da je taj zakon na snazi od avgusta, ali se njegove odredbe postepeno primjenjuju u narednom periodu.