-Nakon pada ekonomije u 2009. godini, od 5,7 odsto, u ovoj godini očekujemo rast od 0,5 odsto. Taj rast generisan je pozitivnim rezultatima u turizmu, trgovini, saobraćaju kao i porastom industrijske proizvodnje, kazao je Mijušković.
-Na bazi ovakvog trenutnog stanja i mnogih drugih indikatora, ekonomskom politikom se za narednu godinu predviđa rast od 2,5 odsto.
Ono čime se turska privreda može pohvaliti, jeste izuzetna briga o ljudskim resursima, koja daje odlične rezultate. Dobra praksa koju imate u toj sferi, vjerujem da bi bila dragocjena Crnoj Gori i prepoznajem je kao nešto što treba primijeniti kao model, jer ima izuzetan efekat, istakao je Mijušković.
-Trgovinska razmjena sa Turskom, prema nalazima statistike, bilježi rast. U dosadašnjem periodu 2010. godine, po pomenutom izvoru, razmjena je uvećana za više od 50 odsto u poređenju sa istim periodom prethodne godine. Posebno je veći uvoz gvožđa i čelika iz Crne Gore u Tursku, naveo je Mijušković.
Unija Turskih komora i berzi spremna je na svaki vid saradnje i podrške u cilju unaprijeđivanja bilateralnih odnosa, kazao je ispred turske delegacije Osman Četin Budak.
-Crna Gora ima jedan veoma važan geografski položaj. Saradnja sa NATO-om i Evropskom zajednicom u cilju obezbijeđenja stabilizacije i sigurnosti u Crnoj Gori i Istočnom Balkanu takođe nosi veliki značaj, naveo je predstavnik turske delegacije.
Cilj poslovnog foruma je da se kroz okupljanje zainteresovanih privrednika Crne Gore i Turske intenzivira ekonomska saradnja dvije zemlje, kao i da se podstakne interes za investicionim ulaganjima u Crnoj Gori.