“Prije osam decenija, tog slavnog 24. novembra 1944. godine, nošeni idealima antifašizma, heroji Prve bokeljske brigade i drugih partizanskih jedinica slomili su otpor okupatora na ovom prostoru i Baru konačno podarili slobodu. Upravo vrijednosti antifašizma na kojima je sazdano naše društvo, i danas su osnova svakog promišljanja o budućem razvoju i prosperitetu našeg društva“, navodi se u saopštenju predsjednika Crne Gore.
Grad pod Rumijom, čuvar milenijumske masline, tog divnog svjedoka i simbola postojanosti Bara, sa bogatstvom prirodnih ljepota i kulturno-istorijskim nasljeđem, vjekovima je, navodi on, prepoznat kao mjesto gdje se na najljepši način prepliću suživot, međuvjerski i međuetnički sklad, temeljne vrijednosti crnogorskog društva, koje građanke i građani Bara s ponosom čuvaju.
„Zato je od izuzetne važnosti da ovaj grad sa potencijalima Luke Bar, kao značajno pomorsko i saobaćajno čvorište na crnogorskom primorju, na održiv način nastavi svoj razvojni put. Odgovorno i plansko upravljanje, dalja ulaganja u infrastrukturu i turizam, moraju biti prioritet kako bi se dodatno unaprijedio kvalitet života svih stanovnika Bara“, saopštio je Milatović.
Takođe, on poziva i državne i lokalne vlasti da uz sinhronizaciju aktivnosti omoguće ambijent za intenziviranje investicione aktivnosti i dalji razvoj poljoprivrede po kojima je ovaj grad bio prepoznat u regionu.
„U to ime, uz najbolje želje da Bar nastavi da korača putem napretka, vama i svim Barankama i Baranima još jednom najsrdačnije čestitam Dan opštine”, zaključuje Milatović.