Krgović je subvenciju, kako se navodi se u dokumentu u koji je agencija Mina-business imala uvid, dobio za vinariju ali predsjednik Savjeta CBCG u godišnjem izvještaju Komisije za utvrđivanje konflikta interesa - nije prijavio da posjeduje vinariju, iako je to bila njegovazakonska obaveza. U pozivu Ministarstva za dobijanje subvencije neophodno je bilo da se dostavi dokaz o registraciji preduzeća.
Iznos koji je Krgović dobio iz državnog budžeta je treći po veličini među ukupno devet korisnika kojima su isplaćene subvencije u okviru programa Ministarstva poljoprivrede. Prema podacima Centralnog regista Privrednog suda Krgović je vinariju registrovao 24. juna prošle godine, a kao djelatnost je navedeno gajenje sadnica vinove loze.
Vinarija je registrovana u naselju Rogami nadomak Podgorice gdje Krgović posjeduje zemljište od 14,82 hiljada kvadratnih metara. Pored zemljišta vlasnik je, između ostalog, i traktora marke Goldoni iz 2007. godine i opreme za proizvodnju vina.
Nasuprot tome, predsjednik Savjeta Centralne banke Crne Gore (CBCG) Ljubiša Krgović je ustvrdio da je Komisiji za sprječavanje sukoba interesa prijavio sve što je bio obavezan. Krgović je u izjavi dostavljenoj agenciji Mina-business saopštio da je, pored subvencije Ministarstva poljoprivrede vrijedne 17,75 hiljada EUR, od istog resora i godinu ranije dobio pomoć za sadnju vinograda vrijednu 4,27 hiljada EUR, što je uredno prijavio.
»Registrovan sam kao preduzetnik, ne kao firma, a vinarija je djelatnost, a ne kompanija. Oprema za vinariju je uredno prijavljena i za nju sam dobio subvenciju”, rekao je Krgović agenciji Mina-business.
No, predsjednik Komisije za sprječavanje konflikta interesa Slobodan Leković podsjetio je da Zakon predviđa da je svaki javni funkcioner dužan da prijavi sve što posjeduje. On je potvrdno odgovorio na pitanje da li je javni funkcioner dužan da prijavi vinariju. »Državni funkcioner je obavezan dok mu traje mandat da prenese upravljačka prava u kompaniji na nekog drugog, ali ne nikako na najbliže srodnike«, kazao je Leković.
Članom pet Zakona o spječavanju sukoba interesa definiše se da javni funkcioner mora prijaviti svaki vlasnički interes koji prelazi deset minimalnih zarada u Crnoj Gori odnosno 550 EUR.