„Napadima na novinare, ili, preciznije, napadima na istinu, želi se zaustaviti razvoj, nasiljem nametnuti haos, umjesto poretka, stabilnosti i prosperiteta“, kažu u saopštenju.
Ministarstvo, dodaju, ulaže maksimalne napore u rješavanju problema koji postoje u oblasti medija.
„Prva Medijska strategija Crne Gore 2023-2027, čija priprema je pri kraju, u značajnom dijelu se bavi mjerama u oblasti bezbjednosti novinara, a predviđena je i snažnija podrška Komisiji za praćenje istraga napada na novinare, kako bi neriješeni slučajevi koji opterećuju, postali prošlost“, navode u saopštenju.
Dodaju da su Vlada Crne Gore, resorno Ministarstvo i drugi nadležni organi u godišnjem izvještaju Evropske komisije dobili pozitivnu ocjenu kada je u pitanju pooštravanje kaznene politike povodom napada na novinare, što je dodatna obaveza da u tom pravcu usmjere svoj dalji rad.
„Crna Gora, kao kandidat za članstvo u Evropskoj uniji i država koja za svoj strateški cilj ima ulazak u porodicu razvijenih zapadnih demokratija, veoma je svjesna da je jedan od osnovnih preduslova da se to desi stvaranje i njegovanje ambijenta za istinsku slobodu izražavanja i slobodu medija“, zaključuju u saopštenju.