“Naime, Zakon o kontroli državne pomoći u skladu sa evropskim standardima propisuje da Vlada u okviru tzv. „de minimis“ državne pomoći može da opredijeli maksimalno 200 hiljada eura podrške u okviru tri godine, što je iznos pomoći koju je EXIT kao organizator Sea Dance-a već dobio 2021. Na to je ukazala i Agencija za kontrolu državne pomoći na sastanku sa predstavnicima Vlade i organizatorima festivala, gdje je predočeno da bi nova pomoć bila u domenu krivične odgovornosti”, navodeiz resora Đuranovića.
Kako su istakli, to što je Vlada Crne Gore od 2014. godine kada je Sea Dance počeo da se održava u našoj zemlji izdvojila 1.700.000 eura za ovu manifestaciju, Opština Budva 1.790.000 eura a Turistička organizacija Budve 898.000 eura, što je ukupno 4.388.000 eura, najbolje govori o namjeri države da se podrži ovaj projekat.
“Očekujemo da će organizatori Sea Dance-a uzeti u obzir sve što je Vlada Crne Gore do sada uradila da pomogne ovu manifestaciju, i da će, imajući u vidu da je riječ o komercijalnom festivalu koji ostvaruje prihode od ulaznica, brojnih sponzorstava i naplate pratećih sadržaja, imati odgovoran i profesionalan pristup i održati najavljeni program”, poručili su iz Ministarstva.