Crna hronika

Ministarstvo pravde ponudilo Grujičiću 546 eura za neosnovano hapšenje

Ministarstvo pravde ponudilo je Jovanu Grujičiću 546 eura na ime naknade štete za neosnovano lišenje slobode u kome je proveo oko pola godine, kazao je za Pobjedu advokat Damir Lekić.

Ministarstvo pravde ponudilo Grujičiću 546 eura za neosnovano hapšenje Foto: Pobjeda
PobjedaIzvor

Kako je Lekić kazao, Grujičiću je na ime zahtjeva za naknadu štete zbog neosnovanog lišenja slobode ponuđeno da zaključi sporazum u iznosu od 546 eura, na šta ima pravo žalbe u roku od 15 dana.

Grujičić je početkom novembra 2020.godine u podgoričkom Osnovnom sudu oslobođen optužbi da je odgovoran za bombaški napad, jer sud nije prihvatio priznanje koje je on dao policiji i tužilaštvu u istražnom postupku.

Sud je prihvatio odbranu Grujičića koji je tokom postupka kazao da je u vrijeme bombaških napada bio u Sutomoru, a što su potvrdili njegovi poslodavac, kolege i roditelji.

Grujičić je uhapšen 26. maja 2020. godine kada su ga inspektori odveli iz Psihijatrijske bolnice sa Odjeljenja za odvikavanje od psihoaktivnih supstanci u Kotoru „radi prikupljanja obavještenja u prostorijama CB Podgorica u svojstvu građanina na okolnosti više krivičnih djela“.

Tvrde da je Grujičiću u bolnici uskraćena redovna terapija u večernjim satima 25. maja, kao i u jutarnjim 26. maja prije nego je odveden iz bolnice, a da pri tom ni njemu ni majci nije data tačna informacija zašto je to učinjeno.

On je na suđenju do detalja opisao brutalno ponašanje policijskih službenika.

Pred sudom je kazao da ne zna imena policajaca koji su ga tog dana tukli ali da se sjeća njihovih likova.

Strani sudski vještaci su nakon 185 dana ustanovilj tragove torture na tijelu Jovana Grujičića.

Ljekari su nakon pregleda Grujičića zaključili da on “trpi veliki skup simptoma koji su dio velikog složenog poremećaja post-traumatskog stresnog poremećaja”.

Uz pomoć fotografija koje su napravljene nakon preživljene torture u zgradi podgoričke policije strani vještaci su konstatovalu da je Grujičić mučen i elektro šokerom.

Prema navodima krivične prijave, sumnja se da je Grujičić po nagovoru Zorana Mugoše, 10. septembra 2015. godine, oko 1.50 časova, u Ulici arhitekte Milana Popovića, aktivirao eksplozivnu napravu ispred ulaznih vrata ugostiteljskog objekta „Grand“.

Dva i po mjeseca kasnije, 23. novembra 2015. godine, Grujičić je prema tvrdnjama tužilaštva i policije, bacio bombu ispred ulazne kapije dvorišta porodične kuće policijskog službenika Duška Golubovića. Na oba objekta je pričinjena veća materijalna šteta, kao i na objektima koji su se nalazili u neposrednoj blizini.

Portal Analitika