Liverpul siguran protiv Bolonje

U Ligi šampiona večeras je okončano drugo kolo, pri čemu smo ispratili poraze Bajerna, Reala i Atletika, uz veliki preokret Juventusa.

'Modri' ispustili pobjedu: Porazi Bajerna i Reala, debakl Atletika, Juve sa igračem manje preokretom do pobjede Foto: AFP

Nakon drugog kola, stopostotni su Borusija Dortmund, Benfika, Brest, Bajer Leverkuzen, Liverpul, Aston vila i Juventus.

Jedna od vijesti večeri stiže iz Lila, gdje je istoimeni domaćin srušio sastav madridskog Reala - 1:0 (1:0).

Gol za veliku pobjedu i tri boda postigao je Džonatan Dejvid iz penala.

Žestoko je bilo u Lajpcigu. Istoimeni domaćin vodio je dva puta, ali je slavio Juventus - 2:3 (1:0). Pritom, Juve je od 60. minuta bio sa desetoricom, pošto je isključen di Gregorio - ali imao je italijanski sastav snage za dva gola i za pobjedu.

Dva gola za domaće dao je Šeško, a za goste Vlahović. No, onaj odlučujući bio je djelo Konseisaa.

Atalanta ubjedljiva, Fejenord nakon niza uzbuđenja srušio Đironu
0
Atalanta ubjedljiva, Fejenord nakon niza uzbuđenja srušio…
02.10.2024 20:39

Arsenalu i Leverkuzenu derbiji noći, Zvezda nemoćna na Meaci, Seltik pregažen na Vestfalenu, Barsa i Siti raspucani
2
Arsenalu i Leverkuzenu derbiji noći, Zvezda nemoćna…
01.10.2024 22:53

Aston Vila je u Birmingemu savladala Bajern, rezultatom 1:0 (0:0).

Vila je povela golom Toresa u 22. minutu, ali je on nakon VAR-a poništen. No, sve je bilo regularno u 79. minutu - Tores je ovog puta bio asistent, a pogodio je Duran.

Atletiko Madrid doživio je debakl u Lisabonu - Benfika je slavila rezultatom 4:0 (1:0). Pogađali su Akturkolu, Di Marija, Bah i Kokču.

Dinamo Zagreb večeras je pred svojim navijačima ispustio pobjedu nad Monakom. Vodili su 'modri' 2:0, a na kraju je bilo 2:2.

Meč na Maksimiru odigran je po velikom pljusku i raskvašenom terenu, a 'modri' su poveli golom Sučića u nadoknadi prvog dijela. Efektnim šutem u 66. minutu Baturina je povećao na 2:0, no Monako je smanjio u 74. preko Salisua, pri čemu je posrijedi bio i kiks golmana Nevistića. I onda, u 89. minutu, uslijedilo je poravnanje - i to golom Zakarije iz penala.

Golovima Makalistera i Salaha, Liverpul je na Enfildu savladao Bolonju 2:0 (1:0). Tu je utakmicu sudio naš arbitar Nikola Dabanović.