Remi borbenog Mornara na kraju sjajne evropske sezone: Mađari idu u plej-of

Fudbaleri Mornara remijem su završili sjajnu debitantsku sezonu u Evropi. Barani su večeras u Nikšiću, u trećem kolu kvalifikacija za Ligu konferencija, odigrali neriješeno protiv mađarskog Pakša – 2:2 (1:1). Podsjetimo, Mađari su u prvom meču trijumfovali 3:0.

Remi borbenog Mornara na kraju sjajne evropske sezone: Mađari idu u plej-of Foto: FCP

Ostaje pitanje šta bi se dogodilo samo da izabranici Zorana Đuraškovića nijesu primili dva gola u finišu nadoknade prve utakmice, odigrane u Mađarskoj. Jer, večeras Pakš ni u jednom segmentu igre nije bio bolji – a nijesu oduševili ni u prvom duelu, iako su imali dva igrača više od našeg viceprvaka.

No, Mornar je u Evropi napravio uspjeh kakvom se malo ko nadao, pa njihovi navijači, ali i svi ljubitelji crnogorskog klupskog fudbala, mogu biti ponosni na prikazano i ostvareno u prethodnih šest utakmica.

Gosti su poveli u 13. minutu, i to iz penala. Stevanović je na ivici šesnaesterca imao kontakt sa jednim od suparničkih igrača, jedanaesterac je izveo Vindeker - Popović ga je pročitao i malo je falilo ds odbrani njegov šut, ali bilo je 0:1.

Barani su poravnali u 18. minutu. Kiši je ubacio loptu na peterac, a tamo je Lenser, u želji da spriječi Vušurovića da pogodi praznu mrežu, poslao u - sopstveni gol.

Imali su igrači Mornara dvije velike šanse da preokrenu - u 30. minutu Kiši, dva minuta kasnije i Zorić, ali je ostalo 1:1. No, najveću priliku u prvom dijelu propustio je Vukotić - u 40. minutu je bio sam ispred suparničkog golmana, sa desetak metara je odlično pokušao glavom, a lopta je prošla tik iznad prečke.

Tek što je počeo drugi dio, Vušurović je snažno šutnuo iskosa, a Šapanos je čudesnom intervencijom spriječio novi gol naših viceprvaka.

U 55. minutu su zaprijetili igrači Pakša - Vindeker je, nakon centaršuta, okrznuo loptu glavom, a ona je otišla pored stative.

Izabranici Zorana Đuraškovića su preokrenuli u 60. minutu. Ćetković je izveo korner, a izvrsno je u petercu reagovao Zorić, koji je skočio i glavom pogodio za 2:1.

Mađari su izjednačili u 86. minutu. Kovač je poslao loptu ka Balogu, koji je sa male udaljenosti smjestio u mrežu.

Time je, kako se ispostavilo, i postavljen konačan rezultat u Nikšiću.