Mornar se snažno borio protiv Crvene zvezde, pao u finišu

Dobar otpor pružili su košarkaši Mornara u većem dijelu meča Crvenoj zvezdi

Mornar se snažno borio protiv Crvene zvezde, pao u finišu Foto: KK Crvena zvezda/Đorđe Kostić

Ipak, košarkaši Crvene zvezde uspjeli su u finišu da dobiju meč.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Mornar rezultatom 91:72 u meču 2. kola ABA lige.

Crvena zvezda je u 6. minutu stekli dvocifrenu prednost (14:4). Još tri puta je bilo minus 10 (16:6, 18:8 i 20:10).

Potom su Barani početkom 2. četvrtine prišli na 22:20.

Mornar je pri rezultatu 41:39 imao i napad za preokret. Ipak, na veliki odmor otišli su sa minus četiri boda (45:41).

I u trećoj četvrtini Mornar je uglavnom bio na jednocifrenom zaostatku.

U završnoj četvrtini došao domaćin je riješio meč. Zvezda je trojkama Ognjena Dobrića i Nemanje Nedovića stekla plus devet (67:58) pred posljednjih 10 minuta.

Potom je Nedović na početku završne četvrtine donio tada rekordnih 11 razlike (69:58).

Mornar je nekako odolijevao do sredine kvartala (76:67), a onda je Zvezda sa mini serijom 7:0 stigla do nedostižnih 83:67...

U redovima Barana blistao je Amerikanac Dženkins sa 27 poena.

Kod crveno-bijelih Gedraitis sa 19 i Daum sa 18 poena bili su najefikasniji.