Božović je uhapšen 13. aprila u porodičnoj kući u Budvi zbog stvaranja kriminalne organizacije i šverca droge nakon čega mu je određen pritvor do 30 dana.
“Na tačno 70 stranica teksta žalbe, uz citiranje preko 30 Odluka Suda u Strazburu, objasnili smo Ustavnom sudu sve činjenice koje se tiču ovog predmeta. Sama činjenica da ni advokatima ni gospodinu Božoviću nisu dostupni bilo kakvi spisi a kamoli "dokazi" koji ga terete, dovoljan su razlog da se politički pritvorenik, gospodin Božović, odmah pusti na slobodu”, prokomentarisao je za Pobjedu advokat Jovanović.
On je dodao da je uz ustavnu žalbu podnijt i predlog za prioritetno rješavanje predmeta u skladu sa Poslovnikom Suda, i opisanim povredama zakona i ustava na štetu Božovića.
“Očekujemo ažurno, zakonito i pravično postupanje”, dodao je advokat Jovanović.
Sutkinja za istragu Višeg suda u Podgorici Suzana Mugoša je u petak potvrdila odluku Tužilaštva kojom je odbrani osumnjičenog Božovića onemogućen uvid u dokaze na osnovu kojih se temelji sumnja da je počinio krivična djela.
Advokat Jovanović je nakon donošenja ove odluke zaključio da sutkinja i SDT ne čitaju Konvenciju i Presude Suda u Strazburu, te da odbrana i pored želje nije dobila pravo da čita spis.
Božović je prilikom saslušanja u Specijalnom tužilaštvu negirao sve optužbe a njegov advokat Miroje Jovanović tada je saopštio medijima da smatra da je hapšenje politički motivisano.
“Zauzeo je stanovište da se radi o politički motivisanom procesu. To je eksplicitno naveo u odbrani. Nadam se da ćemo vrlo brzo to i uspjeti da dokažemo”, rekao je Jovanović.
On je naveo da mu je kao braniocu apsurdno i nejasno kakvo je obrazloženje ovog krivičnog progona dodajući da je to i politički progon.
“Ima zanimljivih aplikacija. Ima ih i tamo i ovamo. Mi zasad, od dokaza, osim nekih puf tvrdnji, ne vidimo ništa”, kazao je Jovanović, upitan da li je prepiska iz Skaj aplikacije nešto na čemu se zasnivaju optužbe.
Božović se sumnjiči da je 2019. godine postao pripadnik kriminalne organizacije koju je Mileta Ojdanić iz Tivta formirao sa policajcem Ljubom Milovićem koji je nedostupan državnim organima.
Ova grupa se za sada sumnjiči za šverc tri tone kokaina iz južne Amerike u Evropu I Australiju.
Pored Božovića, kao pripadnici ove grupe sumnjiče se Dejan Knežević, Ivan Stamatović, Nebojša Bugarin, Petar Lazović, Marko Novaković, Milan Popović, Božidar Jabučanin, Miloš Mišurović, Aleksandar Keković, Vladimir Bajčeta, Goran Stojanović, Dražen Milović, Filip Zindović, Ivan Nikolić, Tihomir Adžić, i više NN lica.