Naime, tog je dana zvanično objavljen ukaz o proglašenju Zakona o prestanku važenja zakona o promjeni imena grada Podgorica u Titograd, koji je na snazi bio od 1946. godine.
Prethodno su o promjeni imena glavnog grada naše države odlučivali birači, a potom su njihovu odluku potvrdili i u parlamentu.
U martu 1992. sproveden je referendum, na kojem je za promjenu imena bilo 72 odsto izašlih birača, a 26 procenata bilo je protiv. Ipak, legitimitet referenduma - na kojem je tada odlučivano i o samom državnom statusu - dovođen je u pitanje, naročito uzevši u obzir navode o brojnim neregularnostima, ali i bojkot znatnog dijela opozicije.
U Skupštini tadašnje RCG, poslanici su nakon sjednice održane 31. marta i 1. aprila usvojili akt o promjeni naziva grada, koji je sjutradan i formalno proglasio ondašnji predsjednik Crne Gore Momir Bulatović.
Zanimljivo je i kako je u julu 1946, pri preimenovanju, glavni grad naše države najprije bio imenovan kao Titovgrad. No, već 1. avgusta te godine, u Službenom listu SRCG napravljena je korekcija - te je on nazvan Titograd.