Lia Jingveija (37) namamio je jedan mještanin i preselio ga u mjesto koje udaljeno više od 1.900 kilometara od njegove rodne kuće u provinciji Junan, u jugozapadnoj Kini.
Gospodin Jingvei je usvojen i odrastao je u Henanu, u sjeverno-centralnoj Kini, ali je rekao da je imao „bezbrojne noći kada je žudio za svojom kućom“ i da mu je od malih nogu često falio dom.
Kada je saznao da drugu otetu djecu, koja su se ponovo spojila sa svojim porodicama, Jingvei je odlučio da uđe u trag svojim roditeljima, prenosi CNN.
"Toliko godina je prošlo, ne znam, da li me neko u mojoj porodici traži. Želim da ponovo vidim svoje roditelje dok su još ovdje”, rekao je on u video snimku objavljenom na kineskoj video platformi Doujin.
Uprskos tome što je bio jako mlad kada je kidnapovan, gospodin Jingvei se sjećao zapanjujućih detalja o svom rodnom selu - uključujući i gdje je raslo drveće, gdje su pasle krave, kao i lokaciju puteva i obližnjih rijeka, prenosi Dejli mejl.
Sjetio se pirinča i bara u blizini roditeljske kuće. Kao dijete imao je nostalgiju za kućom, redovno je skicairao svoja sjećanja na selo na mapi, rekao je on za The Paper.
Karta, koja je uključivala izgled određenih domova, kao i pribor koji su mještani koristili za kuvanje pirinča, bilo je sve čega je Jingvei mogao da se sjeti, pošto nije mogao da se sjeti imena roditelja ili naziva svog sela.
Uprkos svim izgledima, policija je uskladila raspored sa naseljem u blizini Zhaotonga, grada u planinama Junana.
DNK testovi su potvrdili da je gospodin Jingvei nestali sin žene iz sela i nakon emotivnog telefonskog poziva, sreli su se u policijskoj stanici u Henanu na Novu godinu.
"Konačno sam našla svoju bebu", čulo se kada je žena rekla.
Nažalost, biološki otac Jingveija je preminuo prije nego što se porodica ponovo okupila. Sada Jingvei planira da provede Lunarnu novu godinu sa svojom majkom i da posjeti očev grob u Junanu.
Jingvei je rekao da je otet kao djete 1989. godine i da ga je oteo komšija koji ga je namamio igračkom, rekao je za kineski The Paper.
Grupa koja trguje djecom ga je prodala porodici u Lankaou, oko 1900 kilometara od njegove rodne kuće. Rekao je da je crtao slike svog doma najmanje jednom dnevno da bi se sjetio svog rodnog mjesta.
Smatra se da je kineska politika jednog djeteta između 1980. i 2015. godine pogoršala problem otmica djece, pri čemu su bogate porodice tražile sina.
Slučaj visokog profila je bio slučaj Gua Ksinzhena koga je kao dvogodišnjaka otela žena u provinciji Šandong, u istočnoj Kini 1997. godine. Njegov otac nikada nije odustao od nade da će ga pronaći, a porodična potraga je bila inspiracija za film 2015. godine.
Ta priča je imala srećan kraj kada se Guo Ksinszhen koji sada ima 26 godina, ujedinio sa porodicom, što su propratili gotovo svi kineski i svjetski mediji.
Mnoga djeca koja se ponovo ujedine sa svojim biološkim porodicama, oklijevaju da pokrenu postupak protiv roditelja koji su ih usvojili jer su ih zavoljeli.
Jingvei, koji je sada oženjen i ima djecu, rekao je da ga je usvojena porodica naučila "principima da bude čovjek".