Na listi se među prvima nalaze „Jugopetrol“ i „Crnogorski telekom“. Slijede „Okov“, „Voli trade“, NLB banka, kao i HD „Laković“ i „Crnogorska komercijalna banka“, Elektroprivreda Crne Gore, „Tobacco S press“ , „Primorje“.
Iz Uprave prihoda i carina navode da su kriterijumi na osnovu kojih je sačinjena Bijela lista prvenstveno obuhvataju ažurnost poreskih obveznika po pitanju obračunavanja poreza i podnošenja poreskih prijava, te urednost u izmiravanju poreskih obaveza.
Ističu da je takođe od značaja i to da tokom sprovođenja postupaka inspekcijskog nadzora, kod poreskih obveznika nijesu utvrđivane bitne nepravilnosti koje bi ukazivale na bilo koji oblik poslovanja koje nije usklađeno sa propisima koji regulišu ovu oblast.
"Uprava prihoda i carina Crne Gore svojim transparentnim i partnerskim pristupom i odnosom uz strogo poštovanje zakonskih propisa, a kroz pružanje podsticaja i jačanje shvatanja o značaju urednog izmirivanja poreskih obaveza, nastoji da sa poreskim obveznicima trasira zajednički put kojem je krajnji cilj briga o državnom budžetu na opštu dobrobit", zaključili su u saopštenju.