Tim Pepa Gvardiole ostaje lider na tabeli

Najveći derbi ostrvskog fudbala završen remijem: Mančester siti u posljednjem napadu izbjegao poraz od Arsenala Foto: EPA-EFE/PETER POWELL

Najveći derbi ostrvskog fudbala završen je remijem – Mančester Siti i Arsenal su na Etihadu odigrali neriješeno 2:2.

Bili su puleni Pepa Gvardiole pred prvim porazom u Premijer ligi, ali je Stons u 98. minutu matirao Raju i tako postavio konačan ishod.

Krenulo je bajkovito za “građane”. Haland je u devetom minutu rutinski iskoristio sjajnu asistenciju Savinja.

Norvežaninu je to bio 100. pogodak za Mančester Siti. Večerašnji susret bio mu je 105. za Siti.

Ipak, u nastavku je Arsenal proradio. Sredinom prvog poluvremena je Kalafiori svojim prvijencom izjednačio na 1:1, da bi Gabrijel preokrenuo uoči odlaska na pauzu, poslije kornera Sake.

Arsenal je pred odmor ostao sa desetoricom, pošto je Trosar zaradio drugi žuti karton.

Siti je u nastavku igrao viktoriju pred golom Raje, ali je na izjednačujući pogodak morao da čeka do osmog minuta sudijskog dodatka.

Tim Pepa Gvardiole ostaje lider na tabeli, imaju 13 bodova nakon pet kola, a Arsenal je na 11.