Ne bi nam, kažu, bilo žao da su to menadžeri koje bi poželjele i takve kompanije kao što su Gugl ili Tesla, međutim, kako navode, radni rezultati jednog dijela izvršnih direktora se ogledaju u velikom minusu koji ostavljaju iza sebe.
„Primjer nebrige za novac građana Cetinja je izvršni direktor DOO ,,Komunalno" koji je u saradnji sa Odborom direktora tog preduzeća, nakon poraza na posljednjim izborima, aneksirao ugovor o radu kako bi u slučaju odlaska iz kompanije uzeo oko 50.000 eura na ime otpremnine, istovremeno ostavljajući dug samo po osnovu poreza i doprinosa u iznosu od oko 3.000.000 eura“, saopštili su iz Prijestonice.
Pokazujući, kako su kazali, suštinski odnos prema novcu svih građana Cetinja, aneksom ugovora od 17. decembra 2021. određeno je da mu se, umjesto 12, isplate 24 bruto zarade u slučaju odlaska s direktorske pozicije što je oko 50.000 eura.
„Uraditi ovako nešto u preduzeću i lokalnoj samoupravi sa dugom od više od 38 miliona eura, gdje zaposleni ne mogu da ostvare penziju zbog duga većeg od 11 miliona eura za poreze i doprinose, je nepristojno i bahato i najbolje pokazuje suštinski karakter bivše vlasti“, ocijenili su iz Prijestonice.
Poručuju da će borba za svaki euro gradskog novca biti prioritet za novu gradsku upravu a razvoj Cetinja, kako su istakli, jedina mjera patriotizma i uspjeha.
„Imajući u vidu sve ove činjenice i snažnu političku poruku koju su građani Cetinja poslali bivšoj vlasti na izborima 05. decembra 2021. godine, koristimo priliku da pozovemo direktore da podnesu neopozive ostavke i odustanu od otpremnima, zbog nedomaćinskog upravljanjapreduzećima i ustanovama, i na taj način, makar malo, doprinesu stabilizaciji gradskih finansija. Za novac građana Cetinja ćemo se boriti svim pravnim sredstvima jer mu je mjesto u budžetu grada, a ne u privatnim džepovima“, zaključili su iz Prijestonice.