Rukomet

Budućnost Bemax nemoćna u Bukureštu

Rukometašice Budućnost Bemaxa doživjele su novi poraz u devetom kolu Lige šampiona. One su u Bukureštu poražene od ĆSM-a, rezultatom 44:26 (24:15). Nikad u istoriji podgorički sastav nije primio ovoliko golova na jednoj takmičarskoj utakmici, pri čemu je izjednačen i rekord koji se tiče najubjedljivijeg poraza.

Nikad u istoriji 'plave' nijesu primile ovoliko golova: Izjednačen najubjedljiviji poraz, u Rumuniji meč za zaborav Foto: PA

Podsjećanja radi, Budućnost je najveći broj golova na jednoj utakmici primila u polufinalu Lige šampiona 1998. godine, kada je poražena od Valensije, rezultatom 26:40.

Pored toga, do sada je najubjedljiviji poraz bio onaj iz oktobra prošle godine, kada su ‘plave’ poražene na gostovanju Đeru – 37:19.

Dobro su krenule naše prvakinje i nakon pet minuta, uz dva gola Ivone Pavićević, bilo je 3:3. No, dva minuta kasnije, zahvaljujući raspoloženoj Jensen, Rumunke su bile na plus četiri – 7:3.

Vidjeli smo zatim nekoliko pogodaka Kristine Neagu i ĆSM je sredinom prvog dijela bio na komotnih 12:6. Budućnost Bemax u tim momentima djelovala je slabo u odbrani, pri čemu ni u napadu nije išlo naročito dobro.

To su domaće igračice iskoristile na najbolji način, pa su na odmor otišle uz čak 24 postignuta gola.

Nedugo pošto je drugo poluvrijeme počelo, Neagu je iz sedmerca dovela svoj tim prvi put do dvocifrenog plusa (27:17). Od tada je višak Rumunki neprekidno rastao.

Domaće je predvodila Ingštad sa osam golova, dok je Neagu postigla jedan manje. U ekipi Budućnost Bemaxa, najefikasnije su bile Nijakate (6), Ivanović (5) i Pavićević (4).