Lončar je označen kao saradnik vođa „zemunaca“ Dušana Spasojevića i Milorada Ulemeka Legije. Prema saznanjima „Blica”, „doktora smrti” hapsio je UBPOK, ali otpužbe o ubistvu nisu mogle biti dokazane jer nije bilo moguće izvršiti toksikološku analizu ubijenog.
Lončar se za govornicom uz Nikolića pojavio zajedno sa još oko desetak prijatelja i funkcionera SNS čije su biografije prepune spornih stavki. O doktoru Lončaru na suđenju za ubistvo premijera Zorana Đinđića govorio je zaštićeni svjedok Dejan Milenković Bagzi i iscrpno objasnio njegov angažman za zemunski klan.
Svjedok Milenković tvrdio je za Lončara da je ubrizgavanjem injekcije ubio Veska Božovića, koji je bio na liječenju u Urgentnom centru 2002. godine, a koji potom tamo i umire. Osim Lončara kao Legijin doktor navodi se i Miroslav Risović kome se od 2003. gubi svaki trag, dok Lončar i dalje radi u Urgentnom centru.
- Oni su doktori smrti koji su zbrinjavali prijatelje „zemunaca“, ali i pomagali da protivnici odu na drugi svijet - naveo je svjedok.
O Lončaru su mediji i ranije pisali. „Blic” je imao uvid u izjavu svjedoka Milenkovića, u kojoj on kaže:
- Poslije pokušaja ubistva Božovića, došao je u Šilerovu doktor Risović. Dušan (Spasojević) se raspitivao da li će da preživi pošto je imao doktore koji su dokrajčivali žrtve da ne prežive, a kako mu je Risović rekao da će ovaj ostati živ, Dušan mu je rekao da dokrajči Božovića. Doktor Risović se dvoumio neki dan. Taj razgovor je vođen u kući sa Spasojevićem. On je slobodno pričao s tim doktorom, a onda je pričao i s doktorom Lončarom koji mu je rekao da on više nije htio da Rileta čeka, jer se on uplašio, da izvoljeva i da je on dokrajčio Božovića - navedeno je na suđenju za ubistvo Đinđića.
Lončar je 2006. poslije navoda sa suđenja rekao: „Priča je totalno neozbiljna. Božovića niti sam vidio niti sam operisao, injekcije ne dajem ja.”