Dogodilo se upravo ono što nam nije odgovaralo

Košarkaši Crne Gore oprostili su se od nade u plasman na Olimpijske igre. Naša selekcija neće igrati u polufinalu turnira u Rigi, pošto je u posljednjem meču naše grupe Kamerun savladao Brazil, rezultatom 77:74 (29:27, 27:12, 12:16, 9:19).

Ništa od plasmana na OI: Crna Gora neće igrati u polufinalu, Brazil i Kamerun idu dalje Foto: FIBA

Tako u našoj grupi sve tri selekcije imaju po pobjedu i poraz, no mi imamo najslabiju koš razliku. Brazil će u polufinalu igrati protiv Filipina, a Kamerun protiv Letonije.

Nakon neizvjesne prve četvrtine, vidjeli smo nevjerovatan razvoj situacije u drugoj. Kamerunci su potpuno dominirali i na odmor su otišli uz čak 17 poena prednosti. U tom momentu, bila je to razlika koja eliminiše Brazil.

U nastavku su se Brazilci polako vraćali, da bi tri minuta prije kraja prišli na minus dva (74:72). Ništa u tim momentima nije polazilo za rukom košarkašima Kameruna pa je VItor Benite, 70 sekundi uoči završetka, poravnao na 74:74 sa slobodnih bacanja.

No, uzvratio je odmah na to trojkom Džeremaja Hil i Kamerun je bio na pragu pobjede, koju su do kraja i sačuvali.