Drugo veče četvrtfinala Lige šampiona proteklo je uz nevjerovatna uzbuđenja - Barselona je nakon velikog obrta slavila u Parizu, a Vesprem je u posljednjoj sekundi slavio nad Alborgom koji je imao čak šest golova viška.

Noć puna obrta: Barsa razbila PSŽ u nastavku, Vesprem sa minus šest stigao do pobjede u posljednjoj sekundi Foto: ehf

Možda i najspektakularniji meč četvrtfinala viđen je u Parizu. Tamo je Barselona nakon spektakularnog preokreta u nastavku srušila Pari Sen Žermen - 22:30 (14:11).

PSŽ je u prvom dijelu bio bolji, na odmor je otišao uz plus četiri, najviše zahvaljujući sjajnom Palički, koji je do tada već imao osam intervencija. U nastavku je uslijedio potpuni obrt - od 15:11 do 16:17. Od tada smo gledali moćnu Barsu, 'sveci' su bili deklasirani, te se može reći da je Barsa praktično već osigurala nastup na fajnl foru.

Dika Mem je bio najefikasniji u Barsi sa sedam golova, a po jedan manje dali su Frade i Ričardson. Kod Parižana je najbolji učinak imao Kamil Šipžak (7).

Kil deklasiran u Monpeljeu, Magdeburg na minus jedan nakon žestokog okršaja u Poljskoj
0
Kil deklasiran u Monpeljeu, Magdeburg na minus jedan nakon…
24.04.2024 22:26

Još jednu evjerovatnu utakmicu pratili smo i u Mađarskoj, gdje je Vesprem trijumfovao nad Alborgom, a da nije imao vođstvo niti jedne sekunde - 32:31 (12:17).

Pritom su Mikel Hansen i saigrači u prvom poluvremenu bili na plus šest, da bi se Vespremova 'legija stranaca' polako vraćala i u finišu stigla do egala. I kada je djelovalo da će meč biti završen remijem, Omar Jahija je pogodio mrežu Danaca, ali je ostalo jako diskutabilno da li je gol pao prije ili poslije zvuka sirene.

Nedim Remili je predvodio Vesprem sa šest golova, dok su za Alborg četiri igrača postigla po četiri pogotka.

Revanš mečevi na programu će biti 1. i 2. maja.

Vesprem - Alborg 32:31

Pari Sen Žermen - Barselona 22:30

Kilce - Magdeburg 27:26

Monpelje - Kil 39:30